Miesiąc: czerwiec 2022

Kolejne środki zewnętrzne!

Miło nam poinformować, że Miejski Klub Sportowy „Działdowo” znalazł się na liście beneficjentów Rządowego Programu Klub 2022.

Dzięki złożonemu przez zarząd wnioskowi, którzy przeszedł pozytywną weryfikację komisji, nasz klub już niebawem otrzyma dotację w wysokości 10.000,00 zł!

Pożegnalny mecz dwóch zawodników MKSu.

Sobotnie spotkanie ze Startem-Kombet było wyjątkowe dla dwóch zawodników działdowskiego MKS-u.

Piotr Czarnecki oraz Dariusz Karski, którzy jakiś czas temu musieli przerwać grę z powodu kontuzji, postanowili, że będzie to doskonała okazja do pożegnania się z działdowską publicznością. Obaj zagrali swoje ostatnie minuty na boisku i oficjalnie zakończyli piłkarskie przygody. Z tej okazji zarząd MKS Działdowo przygotował dla nich upominki w postaci ramek ze zdjęciami, z czasów, kiedy reprezentowali naszą drużynę w rozgrywkach ligowych. Podczas schodzenia z murawy, zawodnicy obu drużyn ustawili im symboliczny szpaler.

Zarówno Piotr Czarnecki jak i Dariusz Karski są z naszym klubem od początku jego istnienia. Niestety tak się stało, że doznali poważnych kontuzji, które wyeliminowały ich z dalszej gry. To że już nie grają, nie sprawiło jednak, że o sobie zapomnieliśmy. Są cały czas z nami, często się widzimy i cieszę się, że mieliśmy okazję podziękować im za te piłkarskie emocje, które nam dostarczali – mówi prezes MKS Działdowo Patryk Piekarski.

Piotr Czarnecki rozegrał w drużynie MKS Działdowo 36 spotkań i strzelił aż 41 bramek. Mimo, że ostatni raz w rozgrywkach ligowych grał jesienią 2020 roku, nadal jest najskuteczniejszym zawodnikiem działdowskiego klubu.

Dariusz Karski grał w drużynie MKS-u mniej. Kontuzja pozwoliła mu zagrać w jedynie 8 meczach, w których strzelił jedną bramkę. Aktualnie dalej działa na rzecz naszego klubu, jednak już nie na boisku, ale tuż obok – od wiosny tego roku jest bowiem trenerem drużyny żaków.

Święto dziecięcej piłki nożnej w naszym mieście.

W piątkowe popołudnie na stadionie MOSiR w Działdowie odbył się turniej żaków i orlików w ramach Rodzinnych Festynów Piłki Nożnej Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej, za którego organizację w naszym powiecie odpowiadał MKS Działdowo.

Tego dnia murawa działdowskiego stadionu została podzielona na dwie części. Na jednej z nich grały zespoły orlików (rocznik 2011 i młodsi), a na drugim żaki (2013 i młodsi). W rozgrywkach obu kategorii wiekowych wystąpiło łącznie 12 zespołów, które rozegrały 19 spotkań. Na murawie zameldowało się blisko 150 zawodników, którzy reprezentowali kluby: MKS Działdowo, AP Goalmania Działdowo, DKS Wkra Działdowo oraz GKS Grunwald.

Rozgrywki toczyły się bez zapisywania wyników i sporządzania tabel. Najważniejsza była dobra sportowa zabawa. Obawialiśmy się o pogodę, ale ta okazała się znakomita. Było bardzo słonecznie. Na trybunach pojawiło się bardzo dużo rodziców i czuć było rodzinną atmosferę – relacjonuje prezes MKS Działdowo Patryk Piekarski.

W czasie rozgrywek zawodnicy mogli korzystać z bufetu, w którym to czekały na nich owoce oraz pyszności przygotowane przez rodziców zawodników naszego klubu. Dla dorosłych był dodatkowo punkt z kawą i herbatą.

Na zakończenie turnieju każdy z zawodników otrzymał dyplom, medal oraz specjalną książeczkę dla młodych piłkarzy i ich rodziców. Dyplomy wręczali trenerzy poszczególnych zespołów, a medale przedstawiciele zarządu MKS Działdowo: Patryk Piekarski, Leszek Sosnówka, Leszek Gołębiewski i Jacek Piskorowski.

Duże podziękowania należą się wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego turnieju. Nieoceniony był wkład wielu osób. Przede wszystkim dziękujemy władzom WMZPN, z Marek Łukiewski – Prezes WMZPN na czele, za możliwość zorganizowania zawodów. Podziękowania dla trenerów MKS-u oraz zawodników seniorów, którzy odpowiadali za obsługę techniczną. Ukłony dla rodziców, którzy przygotowali pyszny poczęstunek. Dziękujemy sędziom Mateuszowi Kosteckiemu i Pawłowi Wółkowskiemu, którzy przez kilka godzin, praktycznie bez przerw, biegali po boiskach na pełnym słońcu. Dziękujemy również pani Alicji Sosnówce za profesjonalną obsługę medyczną oraz firmie Trzy Media, za uwiecznienie tego wydarzenia na zdjęciach. Podziękowania także dla pana Jacka Bąbalickiego i całej ekipy MOSiR za przygotowanie boisk. Szczególne podziękowania i brawa należą się wszystkim uczestnikom turnieju oraz ich rodzicom za kulturalny doping – mówi prezes Patryk Piekarski.

Turniej był współfinansowany ze środków Ministerstwo Sportu i Turystyki