MKS Działdowo vs UKS Orzeł Ulnowo

MKS Działdowo Junior vs AP Ostróda

MKS Działdowo vs GKS Grunwald Gierzwałd

MKS Działdowo Junior vs KKS Warmia Olsztyn

W niedzielne popołudnie, 18 września 2022 roku, juniorzy MKSu Działdowo podejmowali na własnym boisku KKS Warmię Olsztyn. Do tego spotkania obydwie drużyny rozegrały 2 spotkania, odnosząc 2 wygrane. Niestety nasi juniorzy przegrali w 3. kolejce. Po bardzo dobrej pierwszej połowie, mogliśmy wygrywać więcej niż 1-0. Bramkę dla MKSu zdobył Szymon Gawęda. Niestety druga, była bardzo kiepska. Nasi Juniorzy oddali pole gry rywalom, którzy konsekwentnie dążyli do pozytywnego rozstrzygnięcia meczu, Ambitniejsza i bardziej konsekwentna drużyna z Olsztyna zasłużenie wywiozła 3 punkty z naszego stadionu. Juniorzy MKSu Działdowo przegrali z Warmią Olsztyn 1-2.

MKS Działdowo vs UKS Mały Jeziorak Iława

W minioną sobotę, 17 września 2022 roku, na działdowskim stadionie, odbył się mecz 6. kolejki rozgrywek A Klasy. Drużyna MKS Działdowo zmierzyła się z zespołem UKS Mały Jeziorak Iława.

Nasza drużyna rozpoczęła w ustawieniu:

Ustawienie MKSu na mecz z Małym Jeziorakiem.

Na ławce rezerwowych usiedli: Radzikowski Ł., Kowalkowski F., Jackowski K., Dembski J., Malulu R., Pawlaczyk A. oraz Brzeziński F.

Dotychczasowe wyniki MKSu na własnym stadionie, najwyraźniej zrobiły duże wrażenie na piłkarzach Małego Jezioraka. Na spotkanie wyszli z zamiarem głębokiej obrony, licząc na ewentualne kontrataki. Bronić się, przed utratą bramki, zdołali jedynie do 12. minuty. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, doskonałym strzałem głową popisał się Hubert Madej. Na 2-0, po indywidualnej akcji i precyzyjnym strzale z dystansu, podwyższył Łukasz Szymański w 35 minucie. Po 6 minutach i kolejnym rzucie rożnym było 3-0. Przemek Kalisz dobił swój własny strzał po dośrodkowaniu Oskara Pieckowskiego. Obrona przyjezdnych była rozmontowana. W 43. i 45. minucie kolejne 2 bramki dla MKSu dorzucił Miłosz Pokropski. Do przerwy wygrywaliśmy z drużyną z Iławy 5-0!

W drugiej połowie niewiele się zmieniło. Już w 52 minucie wynik podwyższył kapitan naszej drużyny. Dla Damiana Kalisza była to 50. bramka w barwach MKSu, gratulujemy i dziękujemy! Licznik Damiana jednak się nie zatrzymał. Po kolejnych 7 minutach zdobył swoją 2. bramkę w tym spotkaniu, było już 7-0. Minutę wcześniej na boisku zameldował się Jakub Dembski, który prostopadłym podaniem rozpoczął akcję starszego z braci Kalisz. Nasza drużyna nie przestawała atakować. Kolejnego gola, po przepięknym strzale z dystansu zdobył Oskar Pieckowski. Z okolic 20-25 metrów posłał piłkę w samo okienko bramki gości. Po 64 minutach gry prowadziliśmy 8-0. W dalszej części spotkania nasi zawodnicy mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji, których nie udało się wykorzystać. Wyczekując ostatniego gwizdka, chwilowe rozprężenie w obronie wykorzystali goście. W 89 minucie zdobyli honorowego gola, ustalając wynik spotkania na 8-1 dla MKSu.

Oprócz wspomnianego Jakuba Dembskiego (zmienił w 57′ Jakuba Kocielę), z ławki na boisko wbiegli także: Robert Malulu (w 46′ za Szymona Banasia), Kacper Jackowski (w 58′ za Adriana Bąbalickiego), Łukasz Radzikowski (w 63′ za Julka Pieckowskiego), Filip Kowalkowski (w 77′ za Miłosza Pokropskiego), Franciszek Brzeziński (w 78′ za Łukasza Szymańskiego) oraz Adam Pawlaczyk (w 85′ za Damiana Kalisza).

Nasza drużyna odnotowała 6. wygraną w 6. meczu ligowym i z kompletem punktów pozostanie na pozycji lidera grupy IV A Klasy. W następnej kolejce piłkarzy MKSu czeka bliski wyjazd do Kozłowa, gdzie w sobotę o godzinie 16:00 rozegramy mecz z tamtejszą drużyną.

Na naszym profilu fb możecie zobaczyć piękną fotorelację z meczu wykonaną przez niezawodnego Pana Darka Buczyńskiego https://www.facebook.com/mksdzialdowo

MKS Działdowo Młodzik vs KS SMS Kurzętnik

MKS Działdowo Młodzik vs UPKS Poncio-2010 Lidzbark Welski

MKS Działdowo Junior vs Gwardia Jurand Bank Szczytno

Za nami niezwykle udana inauguracja 3. grupy I ligi wojewódzkiej A1 Juniorów!

Podopieczni Jerzego Szmita zmierzyli się w niedzielę na własnym boisku z drużyną Gwardia Jurand Bank Szczytno. Spotkanie zakończyło się wynikiem 13-0 (!) dla naszej drużyny. Dla MKSu bramki zdobyli: Brzeziński (3), Rososiński (2), Graszek (2), Jędraszek (2), Jackowski, Kordalski, Lemański + samobójcza.

W drugiej kolejce Juniorzy MKSu wyjadą na derby do Iłowa, gdzie 11 września o godzinie 14:00 zmierzą się z tamtejszą Polonią.