Data Czas Liga Sezon Kolejka
2022-10-15 15:00 A Klasa, grupa Warmińsko-mazurska IV 2022/2023 10

Podsumowanie

15 października, na działdowskim stadionie rozegrane zostały derby powiatu działdowskiego. Drużyna MKS Działdowo podejmowała LKS Wel Lidzbark w ramach 10. kolejki A Klasy.

Do składu MKSu, po 2 meczach przerwy, powrócił Adrian Bąbalicki. W bramce zadebiutował Krzysztof Mankiewicz. Tak wyglądało ustawienie naszego zespołu:

Na wejście na boisko z ławki rezerwowych czekali: Łukasz Radzikowski, Kacper Jackowski, Krystian Jędraszek, Jakub Dembski, Jakub Kociela, Franek Brzeziński oraz Sebastian Kłosowski.

Mecz nie rozpoczął się po myśli MKSu. Już w 6. minucie spotkania nasz bramkarz musiał wyciągać piłkę z siatki. Doskonałym strzałem głową, po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, popisał się napastnik gości. Od tego momentu piłkarze Welu nastawili się jedynie na rozbijanie ataków MKSu i sporadyczne kontry, nasi zaś na odrobienie jednobramkowej straty. Pomimo kilku okazji na zdobycie wyrównującego gola (na bramkę Welu strzelali m.in. Łukasz Szymański – obrona bramkarza, Hubert Madej – minimalnie niecelny strzał z ponad 30 metrów czy Przemek Kalisz – także obrona bramkarza), pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 0-1 dla przyjezdnych. Co gorsza, w 33. minucie spotkania, po zderzeniu z przeciwnikiem, urazu doznał Szymon Banaś. Pomimo tego, że był w stanie jeszcze wrócić do gry, w 37. minucie musiał opuścić boisko. W jego miejsce wszedł Krystian Jędraszek.

W przerwie meczu Roberta Malulu zmienił Jakub Dembski.

W drugiej połowie nasi piłkarze zdecydowanie przeważali. Piłkarze z Lidzbarka ograniczyli się jedynie do gry na utrzymanie wyniku. Na szczęście już w 57 minucie ich strategia nie powiodła się. Przed polem karnym faulowany był Przemek Kalisz, a do rzutu wolnego podszedł Oskar Pieckowski. Po perfekcyjnym strzale piłka minęła mur i wpadła tuż przy słupku do bramki. Bramkarz Welu mógł jedynie odprowadzić piłkę wzrokiem. To niezwykłej urody trafienie można obejrzeć na naszym Facebooku>>.

W 71. minucie bliski zdobycia drugiej bramki dla MKSu był dwukrotnie Adrian Bąbalicki. Najpierw, po dośrodkowaniu Oskara Pieckowskiego, jego strzał głową zdołali wybić obrońcy gości. A następnie po dośrodkowaniu Szymana z rzutu rożnego, strzał Bomby głową minął słupek bramki gości. W dalszej części gry nasi piłkarze stwarzali sobie okazję do zdobycia zwycięskiego gola, jednak obrona gości była w tym dniu niezwykle skuteczna. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

Oprócz wspomnianych Jędraszka i Demskiego, na boisku pojawili się także Jackowski (od 69′ za Damiana Kalisza), Brzeziński (od 77′ za Kruszyńskiego) oraz Kłosowski (od 85′ za Przemka Kalisza).

Na naszym profilu https://www.facebook.com/mksdzialdowo zobaczyć można sobotnie derby w obiektywie pana Darka Buczyńskiego. Tradycyjnie dziękujemy bardzo za profesjonalną fotorelację!