MKS Działdowo vs UKS Orzeł Ulnowo

Data Czas Liga Sezon Kolejka
2022-10-29 14:30 A Klasa, grupa Warmińsko-mazurska IV 2022/2023 12

Podsumowanie

W sobotę, 29 października 2022 roku, piłkarze MKS Działdowo podejmowali na własnym boisku drużynę UKS Orzeł Ulnowo. Był to ostatni mecz rozegrany na działdowskim stadionie w rundzie jesiennej.

Na boisko w pierwszej jedenastce wybiegli:

Skład MKSu z Ulnowem

Do dyspozycji trenera Piotra Figurskiego, na ławce byli: Radzikowski, Bąbalicki, Brzeziński, Pokropski, Malulu, Szymański, Bułakowski.

Od początku meczu narzuciliśmy gościom swoje warunki gry. Ci ograniczali się jedynie do kontrataków. Po jednym z nich, świetnie spisał się Mankiewicz. Najpierw, skracając kąt, utrudnił wykończenie akcji i obronił najpierw strzał, a następnie dobitkę zawodników z Ulniowa. Nasi piłkarze raz po raz zagrażali bramce Orła. W 35. minucie, po strzale Jackowskiego, bramkarz gości wybił piłkę idealnie na głowę Damiana Kalisza. Ten skierowała ją do pustej bramki. 10 minut później, obrona gości stanęła, będąc przekonana że sędzie odgwiżdże spalonego Damiana Kalisze. Ten jednak zachował się bardzo przytomnie i nie wziął udziału w akcji. Z drugiej linii wbiegł młodszy z braci – Przemek i w 45. minucie podwyższył na 2-0. Chwilę później sędzie zakończył pierwsza połowę spotkania.

W drugiej połowie piłkarze z Ulnowa wyraźnie opadli z sił i ograniczali się jedynie do przerywania ataków piłkarzy MKSu. A tych było co nie miara. W 50. minucie bramkarz Orła faulował w polu karnym Jackowskiego. Do “11” podszedł Damian Kalisz, pewnie zamieniając ją na gola. Seria niewykorzystanych rzutów karnych przez naszego Kapitana została przełamana. Prowadziliśmy 3-0. W kolejnych sytuacjach, od utraty bramki, drużynę z Ulnowa ratował bramkarz lub słupek. Jednak w 74. minucie do zagranej na skrzydło piłki dobiegł Pokropski, który idealnie wyłożył ją Malulu na 3 metr. Ten bez problemu skierował ją do pustej bramki i podwyższył wynik spotkania na 4-0. Gdy już wydawało się, że nic więcej się już nie wydarzy, w 90 minucie bardzo ładną akcję przeprowadzili Malulu z Szymańskim. Bardzo dobrze spisujący się tego dnia bramkarz gości, zdołał sparować strzał na rzut rożny. Szyman dośrodkował piłkę wprost na głowę Bąbalickiego, który ładnym strzałem umieścił ją w siatce.

Na zakończenie rundy na działdowskim stadionie nasi piłkarze pokonali Orła Ulnowo 5-0.

Tradycyjnie, na naszym profilu fb: https://www.facebook.com/mksdzialdowo do zobaczenia jest fotorelacja z meczu autorstwa pana Darka Buczyńskiego. Ponownie dziękujemy.

Miejsce spotkania

Działdowo