Koszty usług detektywistycznych

Coraz więcej ludzi w Polsce decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnego detektywa. Zdrady, kradzieże, oszustwa, porwania i wiele innych przestępstw to niestety codzienność w szczególności, w dużych metropoliach. Przeciążenie i nieefektywność systemu ścigania i sprawiedliwości często zmusza do skorzystania z usługi detektywa, a w niektórych sprawach takich jak zdrady może okazać się, że prywatny detektyw jest jedyną osobą, która nam pomoże. Jak kształtują się ceny usług detektywistycznych https://atutdetektyw.pl w Polsce? Ile będzie kosztować rozwiązanie trudnej sprawy? To dwa główne pytania dotyczące wyboru odpowiedniego detektywa.

Różne rodzaje rozliczeń w biurach detektywistycznych.

Biura detektywistyczne nie posiadają jednego uśrednionego cennika, natomiast możemy wyróżnić kilka sposobów na ustalenie ceny, które stosują profesjonalni detektywi. W zależności od zleconej pracy wyróżnia się stawki godzinowedzienne lub ryczałtowe od wykonanej pracy. Stawki godzinowe zazwyczaj stosuje się przy zleceniach typu obserwacja czy śledzenie. Jeśli praca przewidziana jest na dłuższy okres czasu wtedy przechodzimy do stawek dziennych. Detektywi określają ile czasu zajmie im praca i przygotowują ofertę dla klienta. Usługi laboratoryjne, archiwalne itd. zazwyczaj są liczone wg. stawek ryczałtowych.

Wybrane ceny usług detektywistycznych.

Przeciętna stawka godzinowa waha się od 100 do 200 złotych. Stawka dniowa to około 1500-2000 złotych. Ostateczna cena zawsze zależy od ilości zleconej pracy. W przypadku zleceń ryczałtowych ceny wahają się od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy w przypadku np. badań DNA. Najskuteczniejsi detektywi mogą zażądać wielokrotność podanych kwot, a w przypadku zaniżonych stawek należy mocno uważać, ponieważ możemy mieć styczność ze słabym, niedoświadczonym detektywem. Usługi profesjonalistów nie są tanie, jednak na jakości nie można oszczędzać.

By admin