KS Iskra Narzym - MKS DZIAŁDOWO (16.03.24). Derby Powiatu!

Derby powiatu!

Już w najbliższą sobotę (16.03) czekają nas derby powiatu działdowskiego w klasie okręgowej. Piłkarze MKS-u udadzą się do pobliskiego Narzymia, by o punkty powalczyć z Iskrą.

Iskra Narzym zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów. Z 16 rozegranych meczów Iskra wygrała 6, zremisowała 1 i przegrała 9, strzelając 34 i tracąc 55 bramki. Przed tygodniem nasz sobotni rywal uległ nieznacznie na wyjeździe Czarnym Rudzienice 3-2.

MKS Działdowo plasuje się o jedno miejsce niżej od Iskry, tracąc do niej 7 punktów. W swoim dorobku nasi piłkarze mają 4 ligowe zwycięstwa i 12 porażek. Jak dotąd udało się zdobyć 24, a stracić 45 bramek. Podopieczni Macieja Wiśniewskiego mają za sobą niezbyt udaną inaugurację rundy wiosennej. W poprzedniej kolejce zostaliśmy rozbici w Działdowie przez nidzicki Start 1-6. Sobotnie derby powiatu działdowskiego będą doskonałą okazją do podbudowania morale i rozpoczęcia punktowania w tej rundzie.

Będzie to 7. starcie tych drużyn w historii. Jak dotąd rywalizacja jest bardzo wyrównana. MKS wygrywał 2-krotnie, 2 razy padał remis, a 2 razy górą była Iskra. W ostatnim meczu tych drużyn, jesienią ubiegłego roku, górą był MKS. Grając od 34. minuty w 10, pokonaliśmy na działdowskim stadionie Iskrę 4-2 (bramki dla naszej drużyny zdobyli: Kacper Jackowski 2, Oskar Pieckowski i Sebastian Kłosowski).

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w sobotę! Spotkanie rozegrane zostanie na boisku sportowym w Narzymiu, początek meczu o godz. 14.00.