Mecz kontrolny (27.07). MKS Działdowo - Korona Szydłowo.

Zapraszamy na mecz kontrolny

W najbliższą sobotę (27.07) MKS Działdowo rozegra kolejny sparing. Tym razem nasi piłkarze mierzyć się będą z Koroną Szydłowo. Zapraszamy na działdowski stadion!

Mecz z Koroną zakończy 3-ci tydzień przygotowań do nowego sezonu. Na boisku będzie można obejrzeć zarówno dobrze znanych z poprzedniego sezonu, jak i kilku nowych piłkarzy MKS-u.

GKS Korona Szydłowo występuje w lidze okręgowej województwa mazowieckiego (grupa: Ciechanów- Ostrołęka). W sezonie 2023/24 zajęła tam 9. miejsce na 16 drużyn. W 30 spotkaniach zdobyła 44 punkty (13 zwycięstw, 2 remisy, 12 porażek)

Terminarz A Klasy - Ogłoszenie

Poznaliśmy terminarz A Klasy

Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz A Klasy na rundę jesienną sezonu 2024/25. Podopieczni Macieja Wiśniewskiego swoje zmagania rozpoczną 17 sierpnia wyjazdowym spotkaniem z Velem Dąbrówno. Godziny spotkań nie są jeszcze ustalone.

Poniżej prezentujemy terminarz MKS Działdowo:

Terminarze pozostałych grup dostępne są pod tym linkiem>>>

Początek przygotowań do sezonu 2024/25

Przygotowania do nowego sezonu

W poniedziałek (8.07) ruszyły przygotowania do nadchodzącego sezonu. Decyzją trenerów Wiśniewskiego i Kawczyńskiego obydwie drużyny trenują razem. Zawodnicy trenować będą w cyklach tygodniowych. Każdy cykl składać się będzie z 3 treningów i kończyć się będzie meczem sparingowym. O trwające przygotowania zapytaliśmy trenera pierwszej drużyny – Macieja Wiśniewskiego:

Za nami pierwszy z sześciu tygodni przygotowań zakończony grą kontrolną. Mając do dyspozycji 28 zawodników mogliśmy pozwolić sobie dać w większym wymiarze czasowym zaprezentować się młodzieży która mocno puka do pierwszej drużyny. Mecz kontrolny był naszym 4 treningiem w tym tygodniu. Jesteśmy zadowoleni z wykonanej pracy, a sam mecz pokazał jak duży potencjał ma nasza drużyna. Naszym głównym obecnie zadaniem jest przygotowanie tlenowe połączone z aspektami techniczno-taktycznymi.
Jeśli chodzi o sam mecz nie zabraliśmy ze sobą 5 podstawowych zawodników z rundy wiosennej. Grająca młodzież pokazała się z bardzo dobrej strony pod względem wytrzymałości jak i taktyczno-technicznie. Mamy bardzo ciekawy materiał do analizy.

We wspomnianym meczu MKS Działdowo pokonał Wieczfnianka Wieczfnia 8-1.

Cezary Kawczyński trenerem rezerw

Od lipca 2024 roku nasza drużyna rezerw ma nowego trenera. Został nim Cezary Kawczyński, asystent trenera pierwszej drużyny.

Cezary Kawczyński z MKS-em związany jest od 2020 roku. Od początku swojej działalności w klubie pełni rolę kierownika pierwszej drużyny. W grudniu ubiegłego roku ukończył kurs, zdał egzamin i uzyskał uprawnienia trenerskie UEFA C. Od stycznia pełni także rolę asystenta trenera drużyny seniorów – Macieja Wiśniewskiego. Trener Kawczyński ma już za sobą debiut trenerski w naszym klubie. Na przełomie maja i czerwca poprowadził on drużynę rezerw w dwóch spotkaniach B Klasy, zastępując ówczesnego trenera Jerzego Szmita.

Aktualizacja podziału na grupy Ai B Klasy

Aktualizacja podziału na grupy w A i B Klasie

Pierwsza drużyna MKS-u w sezonie 2024/2025 występować będzie jednak w grupie 4 A Klasy. Rezerwy grać będą w grupie 4 Klasy B.

Po wycofaniu się z rozgrywek A Klasy drużyn: IKS Jeziorak II Iława oraz WKS Wałpusza 07 Jesionowiec, decyzją Zarządu WMZPN nastąpił nowy podział na grupy w A i B Klasie. Czy będzie to ostateczny podział na grupy, tego nikt nie wie. Poniżej przedstawiamy aktualne składy grup naszych zespołów.

Klasa A Grupa 4

Klasa B Grupa 4

Wszystkie zmiany w grupach będziemy publikować na bieżąco.

Wojewódzki Puchar Polski WMZPN

Wyjazd do Kazanic w WPP

Dziś (8 lipca 2024) w siedzibie WMZPN wylosowane zostały pary I Rundy Bank Spółdzielczy w Szczytnie WPP 2024/25.

MKS losowany był z koszyka numer 4 wraz z drużynami:

MKS trafił na drużynę Jordana Kazanice, która niezmiennie od kilku sezonów występuje w grupie 4 Klasy A. Z drużyną Jordana mierzyliśmy się już 7-krotnie, całą historię potyczek możecie zobaczyć pod tym linkiem>>.

Spotkanie w ramach I Rundy rozegranie zostanie w Kazanicach w weekend 3-4 sierpnia 2024 r. O dokładnym terminie poinformujemy niezwłocznie po jego ustaleniu.

Pozostałe pary koszyka nr 4 I Rundy WPP:

Jerzy Szmit

Trener Szmit odchodzi z MKS-u

Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego “Działdowo” informuje, że z końcem czerwca z klubem pożegnał się trener Jerzy Szmit.

Trener Szmit z MKS-em związany był od lipca 2019 roku. W tym czasie prowadził naszych juniorów młodszych (40 meczów), juniorów starszych (26 meczów), rezerwy w B Klasie (20 meczów), a także epizodycznie pierwszą drużynę (1 spotkanie). Podczas swojej 5-letniej przygody na ławce trenera MKS-u zasiadał łącznie 87 razy. Nasze drużyny pod jego okiem odniosły 53 zwycięstwa (60,9 %), 12 remisów (13,8 %) oraz 22 porażki (25,3 %).

Trenerowi Szmitowi bardzo serdecznie dziękujemy za współpracę i wkład w rozwój piłkarski klubu. Jednocześnie życzymy dalszych sukcesów w trenerskiej karierze!

Informację o następcy trenera Szmita, a także o tym jak wyglądają przygotowania do nowego sezonu, opublikujemy jeszcze w tym tygodniu.

Znamy rywali w nadchodzącym sezonie

Poznaliśmy rywali w A Klasie

Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej opublikował końcowy komunikat i podział na grupy A Klasy w sezonie 2024/25.

MKS Działdowo trafił do 3. grupy, w której mierzyć się będzie z 13 drużynami z naszego województwa. Rozgrywki zaplanowano na 26 kolejek (13 jesienią i 13 wiosną). Pierwsza kolejka rozegrana zostanie w weekend 17-18 sierpnia 2024 roku. Oto nasi rywale w nadchodzącym sezonie:

MKS Działdowo

Statystyczne podsumowanie sezonu 2023/24

Sezon 2023/24 za nami. Niebawem ruszają przygotowania do nowego. Prezentujemy zatem statystyczne podsumowanie sezonu 2023/24 w wykonaniu naszych drużyn.

MKS

W pierwszej drużynie MKS-u w minionym sezonie wystąpiło 35 zawodników. Najwięcej meczów rozegrał Franek Brzeziński, który przebywał na boisku największą liczbę minut. Najlepszym strzelcem zespołu był Adrian Bąbalicki.

• Występy:
    1. Franek Brzeziński – 33 (jako jedyny zawodnik wystąpił we wszystkich ligowych i pucharowych spotkaniach)
    2. Kacper Jackowski – 31
    3. Przemek Kalisz, Szymek Banaś – 30
  • Bramki:
    1. Adrian Bąbalicki – 8 (7 w lidze, 1 w Pucharze Polski)
    2. Damian Kalisz – 6 (6 w lidze)
    3. Franek Brzeziński, Kacper Jackowski – 5 (obaj 3 w lidze, 2 w Pucharze Polski)
  • Rozegrane minuty:
    1. Franek Brzeziński – 2699 (średnia 81,8 min./mecz)
    2. Przemek Kalisz – 2615 (87,2 min./mecz)
    3. Kacper Jackowski – 2525 (81,5 min./mecz)
  • Kartki:
    • Łukasz Szymański – 10 żółtych
    • Adrian Bąbalicki, Damian Kalisz, Przemek Kalisz – 6 żółtych
    • Seba Kłosowski – 5 żółtych

W sezonie 2023/24 drużynę seniorów prowadziło łącznie 3 trenerów: Maciej Wiśniewski (15 spotkań), Piotr Figurski (13), Jerzy Szmit (2).

MKS II

W drużynie rezerw występującej w klasie B zagrało 43 zawodników. Najwięcej występów zgromadzili Jakub Suwiński i Mateusz Wieczorek. Najlepszymi strzelcami drużyny zostali Krystian Szczepański i Mateusz Wieczorek, którzy zaliczyli po 6 trafień.

2. Paweł Graszek, Kacper Szostek – 4
    1. Mateusz Wieczorek – 1767 (80,3 min./mecz)
    2. Jakub Suwiński – 1663 (75,6 min./mecz)
    3. Karol Breski – 1593 (72,4 min./mecz)
  • Kartki:
    • Kuba Lemański, Paweł Graszek – 3 żółte
    • Marcel Czarnomski, Kacper Kliniewski, Sergiusz Morka, Mateusz Wieczorek – 2 żółte

W sezonie 2023/24 drużynę rezerw prowadził trener Jerzy Szmit.

ORLIKI

Nasze barwy reprezentowane są także w rozgrywkach dziecięcych. W sezonie 2023/24 nasze dwie drużyny Orlików występowały w rozgrywkach WMZPN Orlik 2013 Niebieski i w ciągu całego sezonu rozegrały łącznie 12 oficjalnych turniejów. W tej kategorii wiekowej rozgrywki prowadzone są bez klasyfikacji punktowej. MKS Orlik reprezentują chłopcy urodzeni w 2013 i 2014 roku. Trenerem drużyn Orlików jest Dariusz Karski.

ŻAK

Wiosną 2024 do oficjalnych rozgrywek WMZPN zgłosiliśmy także dwie drużyny Żaków. W kategorii Żak 2015 Niebieski Nasze drużyny rozegrały 6 ligowych turniejów. Tutaj także najważniejsza jest dobra zabawa i punkty nie są liczone. W drużynie MKS Żak występują chłopcy i dziewczęta urodzeni w 2015 i 2016 roku. Trenerem tej drużyny jest także Dariusz Karski.

Sokół Ostróda - MKS Działdowo (15.06.24)

Porażka w Ostródzie

W ostatnim meczy sezonu 2023/24 MKS przegrał na wyjeździe z Sokołem Ostróda. W przyszłym sezonie zagramy w A klasie.

Skład MKS-u:

Porażka w Ostródzie. Skład MKS Działdowo (15.06.24)

MKS DZIAŁDOWO
1'
Początek I połowy
27'
Karol Styś
29'
Trener Maciej Wiśniewski
34'
Oskar Wypych
39'
Krystian Jędraszek (kontuzja)
39'
Kacper Szostek
44'
Piotr Chmielewski
45'
(+2) Koniec I połowy
46'
Początek II połowy
47'
Paweł Graszek,
49'
Franek Brzeziński dobija strzał Przemka Kalisza w słupek
54'
Łukasz Szymański
62'
Sebastian Kowalski
64'
Adrian Bąbalicki
66'
66'
Damian Kalisz
69'
Tomasz Śnieżawski
81'
82'
Dominik Sieński
82'
Karol Styś
85'
Kacper Nowicki
90'
(+4) Koniec spotkania

Podsumowanie:

Przegrywamy w Sokołem 1-4. Wynik nie odzwierciedla dobrej postawy naszych zawodników. Wieloma momentami ta rywalizacja nie wyglądała jak starcie drużyn, które dzieli taka przepaść w tabeli. Jednak 3 punkty zostają w Ostródzie. A my następny sezon rozpoczniemy w A klasie.

Pełne podsumowanie całego sezonu już wkrótce.

Tytułowe zdjęcie pochodzi z profilu fb Sokoła Ostróda, gdzie możecie obejrzeć więcej zdjęć z tego spotkania.

rOZKŁAD JAZDY NA NAJBLIŻSZY WEEKEND (15-16.06.24)

Rozkład jazdy na najbliższy weekend

W najbliższy weekend (15-16.06) nasze drużyny rozegrają ostatnie mecze w sezonie 2023/24. Pierwsza drużyna powalczy w Ostródzie z Sokołem. Rezerwy w Działdowie zagrają z Orzycem Janowo.

MKS

Podopieczni Macieja Wiśniewskiego mają jeszcze matematyczne szanse na miejsce barażowe. Żeby jednak mieć co liczyć trzeba wygrać najbliższy mecz. O zwycięstwo będzie niezwykle trudno, ponieważ czeka nas wyjazd do Ostródy. Tam zmierzymy się z walczącym o awans do IV ligi Sokołem.

Sokół Ostróda to aktualny wicelider naszej grupy, który cały czas walczy o wygranie klasy okręgowej. Ostródzianie, żeby zagwarantować sobie przynajmniej baraże o awans muszą wygrać niedzielne spotkanie.

MKS porażką w ostatniej kolejce z Kormoranem Zwierzewo niemalże zaprzepaścił szansę na pozostanie w klasie okręgowej. Do udziału w barażach o utrzymanie potrzebujemy zwycięstwa z Sokołem oraz porażki Kormorana. Kormoran grać będzie u siebie z Zatoką Braniewo.

Jesienią MKS uległ na działdowskim stadionie Sokołowi 0-3.

Mecz Sokół Ostróda – MKS Działdowo rozegrany zostanie w sobotę (15 czerwca) na stadionie OCSiR w Ostródzie, początek spotkania o godzinie 17.00.

MKS II

Nasza drużyna rezerw rozgrywki w B klasie zakończy w niedzielę. Na działdowski stadion zawita lider 3. grupy – Orzyc Janowo. Drużyna z Janowa zapewniła już sobie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach oraz awans do A klasy. MKS II walczy o miejsca 5-7. Jesienią wysoko przegraliśmy w Janowie 1-6.

Mecz MKS II Działdowo – Orzyc Janowo odbędzie się w niedzielę (16 czerwca) na działdowskim stadionie, rozpoczęcie spotkania planowane jest na godzinę 11.00.

Porażka z Kormoranem Zwierzewo (8.06.24)

Porażka z Kormoranem

W sobotę (8.06) MKS przegrał na działdowskim stadionie z Kormoranem Zwierzewo. Tym samym nie wykorzystaliśmy szansy na zapewnienie sobie gry w barażach o utrzymanie.

Wyjściowa 11:

Porażka z Kormoranem (8.06.24)
Rezerwowi: Krystowczyk, Graszek, Rososiński, Reks, Kalisz D., Sieński, Szostek.

Kormoran Zwierzewo
1'
Początek spotkania
12'
Mateusz Wasiak
30'
Szymek Banaś
40'
44'
Sędzia gwiżdze faul w naszej 11
45'
Dawid Sokołowski z rzutu karnego
45'
(+1) Przerwa
46'
55'
55'
62'
Piotr Zajdziński
62'
65'
11 dla MKS-u!
66'
Łukasz Szymański marnuje rzut karny
68'
Krystian Szczepański
68'
Kuba Rososiński
70'
77'
Oskar Sezonienko
77'
Sebastian Kłosowski
77'
Paweł Graszek
88'
88'
Damian Kalisz.
90'
90'
Marcin Reks
90'
(+5) Koniec spotkania

Niestety przegrywamy z Kormoranem Zwierzewo. Stworzyliśmy sobie wystarczającą ilość sytuacji, żeby ten mecz wygrać. Zabrakło skuteczności i kończymy spotkanie bez zdobytej bramki. Kormoran wywozi 3 punkty z Działdowa i spycha nas w strefę spadkową. Żeby marzyć o barażach, podopieczni Macieja Wiśniewskiego muszą za tydzień wygrać w Ostródzie z Sokołem.

Gramy dla Liwii. Ostatni mecz domowy z grillem dla kibiców (8.06.24)

Ostatni mecz domowy z grillem dla kibiców

W sobotę (8.06) MKS zagra ostatnie spotkanie na działdowskim stadionie w tym sezonie, przeciwnikiem będzie Kormoran Zwierzewo.

Przed podopiecznymi Macieja Wiśniewskiego jeden z najważniejszych meczów w tym sezonie. Kormoran Zwierzewo to aktualnie 14. drużyna Klasy Okręgowej, która na 2 kolejki przed końcem sezonu zasadniczego traci do MKS-u zaledwie 1 punkt. To właśnie z drużyną ze Zwierzewa bezpośrednio rywalizujemy o 13. pozycję w tabeli na koniec rozgrywek. Kormoran, aby marzyć o grze w barażach o utrzymanie musi to spotkanie wygrać. MKS-owi z kolei, wygrana w sobotnim meczu zapewni 13. miejsce.

Jesienią MKS pokonał w Zwierzewie Kormorana 3-2, jednak nie był to łatwy mecz. Do 60. minuty MKS przegrywał 0-2, a zwycięską bramkę zdobyliśmy w samej końcówce meczu.

Mecz MKS Działdowo – Kormoran Zwierzewo rozegrany zostanie w sobotę, 8 czerwca, o godzinie 16.00. Zapraszamy wszystkich na działdowski stadion. Na kibiców czeka pełno emocji i kiełbaski z grilla. Wstęp wolny.

Gramy dla Liwii

W sobotnim meczu gramy także dla córki naszego zawodnika Adriana Bąbalickiego. Legendarny już Bomba to jedyny aktualnie grający zawodnik, który jest nieprzerwanie z nami od początku istnienia klubu. W naszych barwach rozegrał już niemal 120 oficjalnych spotkań, biegając po boisku przez prawie 9 000 minut i zdobywając 42 bramki.

Jego córeczka Liwia zmaga się z wrodzoną wadą rozwojową (hipoplazja prawej kończyny dolnej, skrócenie uda, goleń z przpodozagieciem, stopa 3 promieniowa). Niespełna roczna Liwka, żeby mieć szansę na pełnosprawność musi przejść kilka operacji (m.in. wyprostowanie stopy, wydłużenie kości). Liwia potrzebuje także kosztownej ortezy oraz długotrwałej rehabilitacji. Na to wszystko potrzeba bardzo dużo pieniędzy.

Dlatego prosimy Was bardzo o pomoc. Każda złotówka, każde wsparcie przybliża małą Liwię do uzyskania sprawności. Pod tym linkiem na pomagam.pl: Liwia ma szansę chodzić możecie wesprzeć rodziców dowolną kwotą. DOBRO WRACA!

MKS II

Rezerwy MKS-u swoje B-klasowe spotkanie rozegrają w Szczytnie. Tam mierzyć się będą z rezerwami Gwardii, które zajmują 8. pozycję w tabeli. Będzie to ostatni mecz wyjazdowy naszej drugiej drużyny. Rozgrywki B klasy w sezonie 2023/24 zmierzają ku końcowi. MKS II aktualnie zajmuje 5. lokatę, bez szansy na zajęcie wyższego miejsca.

Mecz SKS Gwardia II Szczytno – MKS II Działdowo rozegrany zostanie w niedzielę, 9 czerwca, na stadionie sportowym Akademii Policji w Szczytnie. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 16.00.

Ważna wygrana z Rudzienicami.

Ważna wygrana z Rudzienicami

W sobotę (1.06) MKS mierzył się na działdowskim stadionie z Czarnymi Rudzienice. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem, które przedłuża marzenia o utrzymaniu.

MKS rozpoczął w składzie:

Wygrana z Rudzienicami (1.06). Skład MKS Działdowo.
Rezerwowi: Krystowczyk, Jędraszek, Rososiński, Sieński, Szostek.

Czarni Rudzienice
1'
1'
Przemek Kalisz
25'
Adrian Płoski
29'
33'
Marcin Karczewski
45'
(+3) Koniec I połowy
46'
Szymek Banaś (w przerwie)
46'
46'
49'
53'
Przemek Kordalski
56'
Krystian Wrześniak
57'
57'
61'
64'
75'
75'
83'
85'
Krystian Jędraszek
87'
Nikolas Kołomański
90'
(+2) Adam Kołakowski
90'
(+3) Koniec spotkania

MKS pokonuje Czarnych Rudzienice 4-3. Okazji na zdobycie większej ilości bramek było bardzo dużo. Podopieczni Macieja Wiśniewskiego zdobywają cenne 3 punkty, które pozwalają realnie myśleć o pozostaniu w Klasie okręgowej.

A już za tydzień mecz, który może zadecydować o bezpośrednim spadku. Na działdowski stadion przyjedzie drużyna Kormorana Zwierzewo, która grać będzie z ‘nożem na gardle’. Jeżeli MKS wygra to spotkanie, zapewni sobie 13. miejsce na koniec sezonu.

MKS II DZIAŁDOWO - ADP Działdowo (27.08)

Porażka rezerw z Leśnikiem

Drużyna rezerw rozegrała w czwartek (30.05) domowe spotkanie w B klasie. Drużyna z Nowych Ramuk zwyciężyła 2-0.