Derby powiatu w 2. kolejce. Zapowiedź meczu z Narzymiem.

Derby powiatu w 2. kolejce!

W najbliższą sobotę, 12 sierpnia 2023, nasi piłkarze zadebiutują w lidze okręgowej na własnym boisku. Na działdowskim stadionie podejmować będą rywala zza miedzy – Iskrę Narzym.

Mecz został włączony w obchody 679. urodzin naszego miasta. Podobnie jak przed rokiem, w piątek na dużej scenie (ok. godz. 21.15) odbędzie się prezentacja pierwszej drużyny MKS-u.

Iskra Narzym w poprzednim sezonie występowała w klasie okręgowej i zajęła w niej bardzo wysokie 5. miejsce. W pierwszej kolejce obecnego sezonu podopieczni Krzysztofa Pieckowskiego pokonali na własnym boisku Czarnych Rudzienice 4-3.

Nasi zawodnicy, pomimo porażki na inaugurację sezonu 2-4 ze Startem Nidzica, zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, pokazując duże zaangażowanie i wolę walki. Mimo gry z pretendentem do awansu, rozegrali bardzo zacięty mecz, co dobrze prognozuje przed kolejnymi spotkaniami.

Będzie to 6. mecz pomiędzy tymi drużynami. Dotychczasowy bilans to 1 wygrana MKS-u, 2 remisy i 2 wygrane Iskry. Łącznie padło w nich 18 bramek, 10 dla MKS-u i 8 dla Iskry.

W barwach Iskry zobaczyć będzie można wielu zawodników występujących niegdyś w barwach MKS-u. Zapowiada się prawdziwe piłkarskie święto. Serdecznie zapraszamy na działdowski stadion, początek spotkania o godzinie 16.00.