UKS Mały Jeziorak Iława - MKS Działdowo (30.04.23) - Początek.

Kolejna wygrana!

W niedzielę, 30 kwietnia 2023 roku, piłkarze MKS Działdowo rozegrali mecz wyjazdowy z zespołem UKS Mały Jeziorak Iława. Pierwotnie spotkanie miało odbyć się na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Ostatecznie rozegrane zostało na płycie głównej Stadionu Miejskiego w Iławie.

MKS rozpoczął w składzie:

Skład MS Działdowo na mecz z UKS Mały Jeziorak Iława (30.04.23)
W rezerwie pozostali: Krystowczyk, Brzeziński, Jackowski, Gawenda, Graszek, Pokropski, Szczepański.

1. Połowa:

To było bardzo wyrównane spotkanie, nie obfitujące w zbyt dużą ilość udanych akcji. Na boisku nie było widać przepaści punktowej, jaka dzieli obydwie ekipy. Przed meczem drużyny zajmowały dwa skrajne miejsca w tabeli (MKS – pierwsze, Mały Jeziorak – ostatnie).

W pierwszej połowie nieznacznie przeważaliśmy. Prowadziliśmy grę, jednak nie udało się sfinalizować żadnej z akcji. Najdogodniejszych nie wykorzystali Przemek Kordalski i Kamil Kruszyński. Poza tym oddaliśmy kilka bardzo niecelnych strzałów. Do przerwy w Iławie było 0-0.

W przerwie, trener Piotr Figurski dokonał dwóch zmian, za Przemka Kordalskiego wszedł Miłosz Pokropski, a Sebastiana Kłosowskiego zmienił Kacper Jackowski.

2. Połowa:

Drugą połowę spotkania, to gospodarze rozpoczęli lepiej. Składnymi akcjami podchodzili z piłką w pobliże naszego pola karnego. Na szczęście nasz blok obronny skutecznie je przerywał. W 57. minucie gry Łukasz Szymański wykonał rzut rożny. Po przebitce Przemka Kalisza piłka trafiła do Tomka Grądzkiego. Ten zagrał na lewe skrzydło do Kamila Kruszyńskiego, który dośrodkował w pole karne. Piłka trafiła wprost na głowę do Łukasza Konica, który umieścił ją w bramce. Po zespołowo rozegranym rzucie rożnym, oddajemy pierwszy strzał celny w tym meczu i obejmujemy prowadzenie 1-0.

Po zdobytej bramce Łukasz Konic zszedł z boiska, w jego miejsce pojawił się 17-letni Krystian Szczepański.

W 75. minucie Kacper Jackowski zagrał prostopadłą piłkę do Miłosza Pokropskiego, ten wyprzedził obrońce i minął bramkarza. Wtedy do piłki dopadł Krystian Szczapański i wepchnął ją do bramki. To była pierwsza bramka Krystiana w drużynie seniorów MKS-u, brawo! Po udanej akcji zmienników wygrywaliśmy zatem 2-0. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Oprócz wspomnianej trójki, na boisku pojawili się także: Franek Brzeziński (w 75′ za Kamila Kruszyńskiego), Szymon Gawenda (w 90′ za Łukasza Szymańskiego) oraz w doliczonym czasie gry Paweł Graszek (za Przemka Kalisza).

Podsumowanie:

Z Iławy przywozimy zatem komplet punktów! Warto zaznaczyć także, że był to dziesiąty mecz MKS-u z rzędu bez porażki i czwarty mecz z kolei bez straconej bramki. Na siedem spotkań do końca mamy osiem punktów przewagi nad drugim miejscem i dziewięć nad trzecim. Walczymy dalej!

Polecamy facebookowy profil Mały, wielki futbol! Zobaczycie tam bramki, zdjęcia, a także pomeczową cieszynkę z niedzielnego spotkania.

Kolejny mecz piłkarze MKS-u rozegrają w najbliższą sobotę (6 maja 2023). O godzinie 16:00 na działdowskim stadionie rozpocznie się mecz z GKS Colet Kozłowo. Serdecznie zapraszamy na mecz!