Wałsza Pieniężno - MKS Działdowo (30.03.24)

Kolejny ‘mecz o 6 punktów’

W Wielką Sobotę (30.03) podopiecznych Macieja Wiśniewskiego czeka daleki wyjazd do Pieniężna. O kolejną wygraną powalczą oni z tamtejszą Wałszą.

KS Wałsza Pieniężno to, po Tęczy Miłomłyn, kolejny bezpośredni rywal MKS-u w walce o pozostanie w klasie okręgowej. Do tej pory w 18 spotkaniach drużyna z Pieniężna wywalczyła 19 punktów (6 wygranych, 1 remis i 11 porażek). Pozwala to na zajmowanie 12. miejsca w tabeli. W minioną niedzielę Wałsza uległa w Rudzienicach 0-3, notując 3. porażkę w tej rundzie. W 3 tegorocznych meczach nie zdobyła jeszcze bramki.

MKS ma za sobą ważne wyjazdowe zwycięstwo z Tęczą Miłomłyn. Wygrana 2-1 pozwoliła odskoczyć w tabeli od strefy spadkowej i zbliżyć się punktowo do najbliższego rywala. Aktualnie Działdowianie mają na swoim koncie 15 punktów (4 mniej od Wałszy). Z 18 rozegranych meczów udało się wygrać 5, w pozostałych ponosząc porażki.

Będzie to dopiero drugie spotkanie tych zespołów w historii. Jesienią na działdowskim stadionie zdecydowanie pokonaliśmy Wałszę Pieniężno 5-2. Bramki dla MKS-u w tym meczu zdobyli: Damian Kalisz 2, Adrian Bąbalicki 2 oraz Franek Brzeziński 1.

Mecz odbędzie się na stadionie miejskim w Pieniężnie. Początek spotkania o godzinie 15.00.