1/8 WPP. MKS Działdowo - Concordia Elbląg (20.03.24)

Minimalna porażka w pucharze

W środę zakończyła się przygoda MKS-u z tegoroczną edycją Wojewódzkiego Pucharu Polski. Żegnamy się z tymi rozgrywkami po porażce w 1/8 finału z 3-ligowcem.

Faworyt tego spotkania był jeden. Concordia Elbląg na co dzień występuje dwie klasy rozgrywkowe wyżej niż MKS. Ponadto drużyna ta jest obrońcą trofeum sprzed roku. Dlatego też trener Maciej Wiśniewski wyszedł na to spotkanie z pięcioma obrońcami, którzy mieli skutecznie neutralizować ataki rywali. I chociaż elblążanie nie rozpoczęli tego meczu w optymalnym składzie, trzeba przyznać że to oni przeważali przez całe spotkanie. Gra w głównej mierze toczyła się na naszej połowie boiska, a goście co chwilę próbowali pokonać naszego bramkarza, Filipa Krystowczyka. Jednak pełna zaangażowania i ofiarności gra naszych piłkarzy długo im na to nie pozwalała.

W przerwie spotkania (wynik 0-0) trener Concordii dokonał 5 zmian, wprowadzając do gry aż 4 zawodników z podstawowego składu. Zmiany te przyniosły drużynie z Elbląga więcej klarownych sytuacji w drugiej połowie. Jednak przez dłuższy czas żadna z nich nie zakończyła się bramką. Gdy na działdowskim stadionie zaczęło zanosić się na dogrywkę elblążanie wykonywali rzut rożny. Dośrodkowanie w pole karne, tym razem skutecznie wykończył jeden z zawodników Concordii i od 88. minuty MKS przegrywał 0-1. Nasi piłkarze byli jeszcze blisko wyrównania, gdy w 90. minucie groźny strzał głową oddał Adrian Bąbalicki. Jednak skuteczną interwencją popisał się bramkarz gości. wkrótce potem sędzia zakończył spotkanie.

Pomimo porażki kibice MKS-u mogą być zadowoleni z postawy naszych zawodników. Środowy mecz pokazał, że możemy z optymizmem spoglądać na ligowe rozgrywki.

Tegoroczna edycja Wojewódzkiego Pucharu Polski była dla nas bardzo udana. Po raz pierwszy w historii dotarliśmy do 1/8 finału tych rozgrywek, odpadając z nich dopiero wiosną, po starciu ze znacznie wyżej notowanym zespołem.

W barwach MKS-u wystąpili: Filip Krystowczyk – Szymon Banaś (90′ Mateusz Wieczorek), Piotr Zajdziński, Paweł Graszek, Kacper Jackowski, Przemysław Kordalski, Franciszek Brzeziński (90′ Krystian Szczepański), Łukasz Szymański, Adrian Bąbalicki, Aleks Osicki (90′ Dominik Sieński), Przemysław Kalisz.

Skrót z tego spotkania, przygotowany przez Concordia TV, możecie obejrzeć pod tym linkiem.