2023 - Obóz drużyny seniorów

Obóz sportowy seniorów

Od soboty, 8 lipca, pierwsza drużyna MKS-u Działdowo przebywała na tygodniowym obozie w Lidzbarku. Podopieczni Piotra Figurskiego trenowali dwa razy dziennie na obiektach MOSiR Lidzbark, a w wolnym czasie korzystali z uroków lidzbarskiej przyrody. Podczas przygotowań zawodnicy rozegrali także kilka sparingów (m.in. z Avistą Łążyn i Spartą Mochowo).

Oprócz ciężkich treningów, nasi piłkarze zdobywali także niezbędną wiedzę. W Lidzbarku gościliśmy pana Marcina Żyłkę – kierownika ds. rozgrywek Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej.

Szkolenie przeprowadzane przez p. M.Żyłka

Pan Marcin przedstawił naszej drużynie różnice między rozgrywkami klasy A, a klasy okręgowej. Ponadto na przykładzie nagrań z boisk Warmii i Mazur omówił sytuacje meczowe i interpretacje sędziowskie, a także przestrzegł przed zachowaniami, które powodują otrzymywanie niepotrzebnych, wręcz „głupich” żółtych czy czerwonych kartek. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i przekazaną wiedzę!

Obóz sportowy zrealizowany został dzięki środkom pozyskanym z budżetu Gminy-Miasto Działdowo.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z jednego z treningów autorstwa prezesa Patryka Piekarskiego.