Gramy dla Liwii. Ostatni mecz domowy z grillem dla kibiców (8.06.24)

Ostatni mecz domowy z grillem dla kibiców

W sobotę (8.06) MKS zagra ostatnie spotkanie na działdowskim stadionie w tym sezonie, przeciwnikiem będzie Kormoran Zwierzewo.

Przed podopiecznymi Macieja Wiśniewskiego jeden z najważniejszych meczów w tym sezonie. Kormoran Zwierzewo to aktualnie 14. drużyna Klasy Okręgowej, która na 2 kolejki przed końcem sezonu zasadniczego traci do MKS-u zaledwie 1 punkt. To właśnie z drużyną ze Zwierzewa bezpośrednio rywalizujemy o 13. pozycję w tabeli na koniec rozgrywek. Kormoran, aby marzyć o grze w barażach o utrzymanie musi to spotkanie wygrać. MKS-owi z kolei, wygrana w sobotnim meczu zapewni 13. miejsce.

Jesienią MKS pokonał w Zwierzewie Kormorana 3-2, jednak nie był to łatwy mecz. Do 60. minuty MKS przegrywał 0-2, a zwycięską bramkę zdobyliśmy w samej końcówce meczu.

Mecz MKS Działdowo – Kormoran Zwierzewo rozegrany zostanie w sobotę, 8 czerwca, o godzinie 16.00. Zapraszamy wszystkich na działdowski stadion. Na kibiców czeka pełno emocji i kiełbaski z grilla. Wstęp wolny.

Gramy dla Liwii

W sobotnim meczu gramy także dla córki naszego zawodnika Adriana Bąbalickiego. Legendarny już Bomba to jedyny aktualnie grający zawodnik, który jest nieprzerwanie z nami od początku istnienia klubu. W naszych barwach rozegrał już niemal 120 oficjalnych spotkań, biegając po boisku przez prawie 9 000 minut i zdobywając 42 bramki.

Jego córeczka Liwia zmaga się z wrodzoną wadą rozwojową (hipoplazja prawej kończyny dolnej, skrócenie uda, goleń z przpodozagieciem, stopa 3 promieniowa). Niespełna roczna Liwka, żeby mieć szansę na pełnosprawność musi przejść kilka operacji (m.in. wyprostowanie stopy, wydłużenie kości). Liwia potrzebuje także kosztownej ortezy oraz długotrwałej rehabilitacji. Na to wszystko potrzeba bardzo dużo pieniędzy.

Dlatego prosimy Was bardzo o pomoc. Każda złotówka, każde wsparcie przybliża małą Liwię do uzyskania sprawności. Pod tym linkiem na pomagam.pl: Liwia ma szansę chodzić możecie wesprzeć rodziców dowolną kwotą. DOBRO WRACA!

MKS II

Rezerwy MKS-u swoje B-klasowe spotkanie rozegrają w Szczytnie. Tam mierzyć się będą z rezerwami Gwardii, które zajmują 8. pozycję w tabeli. Będzie to ostatni mecz wyjazdowy naszej drugiej drużyny. Rozgrywki B klasy w sezonie 2023/24 zmierzają ku końcowi. MKS II aktualnie zajmuje 5. lokatę, bez szansy na zajęcie wyższego miejsca.

Mecz SKS Gwardia II Szczytno – MKS II Działdowo rozegrany zostanie w niedzielę, 9 czerwca, na stadionie sportowym Akademii Policji w Szczytnie. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 16.00.