Poznaj Polskę na Sportowo.

37 piłkarzy i piłkarek MKS-u Działdowo wraz z trenerami obejrzało na żywo mecz reprezentacji Polski 🇵🇱 z Chile 🇨🇱 (1:0), który odbywał się w środę na stadionie warszawskiej Legii.

Wyjazd był możliwy dzięki środkom zewnętrznym pozyskanym przez klub z programu Poznaj Polskę na Sportowo, organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

Staramy się pozyskiwać środki zewnętrzne z różnych źródeł i tym razem otrzymaliśmy fundusze na wyjazd integracyjny do Warszawy. W ramach akcji Poznaj Polskę Na Sportowo otrzymaliśmy bilety na mecz Polska-Chile, a także środki na transport i posiłek. Łączna wartość wyjazdu wyniosła blisko 12 tysięcy złotych – mówi prezes MKS Działdowo Patryk Piekarski.

Ze względu na regulamin w wyjeździe udział wzięli młodzicy i juniorzy starsi, a także kilku zawodników drużyny seniorów (do 19 roku życia). Jak zapowiadają władze klubu, takie wyjazdy będą systematycznie kontynuowane w przyszłości. Możemy zdradzić, że aktualnie trwają starania, aby już niedługo na mecz Ekstraklasy pojechali najmłodsi zawodnicy MKS-u.