Rozpoczynamy zmagania ligowe! MKS Start Nidzica - MKS Działdowo (5.08.23)

Rozpoczynamy zmagania ligowe!

Już w najbliższą sobotę, 5 sierpnia 2023 roku, nasza pierwsza drużyna rozpocznie rozgrywki w klasie okręgowej. W pierwszej kolejce piłkarzy MKS Działdowo czeka wyjazd do pobliskiej Nidzicy, gdzie mierzyć się będą z nidzickim Startem.

MKS Start Nidzica występuje w klasie okręgowej nieprzerwanie od sezonu 2018/19. W poprzednim sezonie zajęła w niej 3. miejsce, tuż za miejscem barażowym o IV ligę. W 30 rozegranych meczach, zawodnicy Startu zdobywali średnio 1,83 punktu na mecz, strzelając 3,1 i tracąc 1,43 bramek w meczu.

Nasza drużyna zadebiutuje na tym poziomie rozgrywkowym. W poprzednim sezonie MKS pewnie wygrał grupę 4. A klasy i bezpośrednio awansował do okręgówki. W 26 meczach nasi piłkarze wywalczyli średnio 2,54 punkty na mecz, strzelili 3,7 bramki w meczu, tracąc tylko 0,88.

MKS Działdowo 2-krotnie mierzył się z zespołem z Nidzicy. Obydwa mecze rozegrane zostały w ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski. W sezonie 2019/20 wygraliśmy 2-1, a w sezonie 2020/21 przegraliśmy po rzutach karnych (później wynik został zweryfikowany jako walkower na korzyść Startu Nidzica).

Czy podopiecznym Piotra Figurskiego uda się przywieźć punkty z meczu z faworyzowanym Startem? Przekonać się będzie można o tym na stadionie miejskim w Nidzicy. Początek spotkania o godzinie 16.00.