Wygrana z Velem Dąbrówno. Początek spotkania MKS Działdowo- Vel Dąbrówno

Wygrana z Velem Dąbrówno

W Wielką Sobotę, 8.04.2023 roku, piłkarze MKS-u Działdowo zainaugurowali rundę wiosenną na własnym boisku. W ramach rozgrywek A klasy gościli oni piłkarzy GKS-u Vel Dąbrówno.

Skład MKS-u na to spotkanie:

Ławka rezerwowych: Krystowczyk, Zajdziński, Kordalski, Brzeziński, Bąbalicki, Szczepański, Kociela.

1. Połowa:

Od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze MKS-u rozpoczęli mocno to spotkanie. Już w 1. minucie spotkania Kamil Kruszyński mógł otworzyć wynik, jednak oddał strzał obok bramki. Chwilę później Łukasz Konic nie wykorzystał dogodnej sytuacji, jego strzał obronił bramkarz. W 23. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał Huberta Madeja ponownie wybronił bramkarz. Na szczęście w 32. był już bezradny. Po podaniu Konica, piłkę do pustej bramki skierował Miłosz Pokropski. Sześć minut później ten z kolei zagrał piłkę do Damiana Kalisza i od 38. minuty prowadziliśmy z Velem 2-0.

Do przerwy powinniśmy strzelić jeszcze jedną bramkę. Po idealnym wyłożeniu piłki przez Łukasza Szymańskiego, doskonałej sytuacji nie wykorzystał Damian Kalisz. Z najbliższej odległości przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Fot: D@rek Buczyński

2. Połowa:

Druga połowa to festiwal niewykorzystanych sytuacji. Nasi zawodnicy co chwilę kreowali sobie okazje do podwyższenia wyniku. Jednak za każdym razem wyśmienicie spisywał się bramkarz Velu lub obrońcy z Dąbrówna wybijali piłki zmierzające do bramki. W 72. mogło się to zemścić na naszych piłkarzach. Po bardzo groźnym strzale sprzed pola karnego, nasz bramkarz – Krzysiek Mankiewicz, popisał się olbrzymimi umiejętnościami i końcami palców obronił piłkę, zmierzającą tuż pod poprzeczkę.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Inaugurujemy wiosenne rozgrywki na działdowskim stadionie, pokonując GKS Vel Dąbrówno 2-0.

Fot: D@rek Buczyński

Tradycyjnie, więcej zdjęć z tego spotkania autorstwa Pana Darka Buczyńskiego możecie obejrzeć na naszym facebook-u. Polecamy!

Za tydzień naszych piłkarzy czeka wyjazd do Mroczna, gdzie o kolejne 3 punkty powalczymy z tamtejszym Klubem Sportowym.