MKS Działdowo - LZS OHI Frednowy (20.05.2023)

Wysoka wygrana z Frednowami!

W minioną sobotę, 20 maja 2023, seniorzy MKS Działdowo na własnym boisku podejmowali ówczesnego wicelidera A klasy, zespół LZS OHI Frednowy. Mecz rozegrany został w ramach 22. kolejki.

Spotkanie to MKS rozpoczął w składzie:

Skład MKS Działdowo na mecz z Frednowymi (20.05.2023)
Na ławce rezerwowych zasiedli: Radzikowski, Kociela, Konic, Graszek, Brzeziński, Gawenda oraz Kłosowski.

1. Połowa:

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla drużyny MKS-u. Spotkanie z większym animuszem rozpoczęli przyjezdni. Już w 6. minucie, po ładnej trójkowej akcji, napastnik z Frednowy wyszedł sam na sam z Krzyśkiem Mankiewicze. Nasz bramkarz zachował jednak zimną krew i obronił jego strzał. Chwilę później, z powodu kontuzji, boisko musiał opuścić Przemek Kordalski. Z ostatnich informacji wynika, że nie będzie mógł już zagrać w tym sezonie. W jego miejsce od 10. minuty na boisko wszedł Łukasz Konic.

I to właśnie Konic asystował przy pierwszym trafieniu dla MKS-u. Po wrzutce z bocznego sektora boiska Przemka Kalisza, Łukasz odegrał na 16. metr do Krystiana Szczepańskiego, a ten precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Od 31. minuty wygrywaliśmy 1-0.

Wysoka wygrana z Frednowami. 1:0 - Krystian Szczepański
Fot: D@rek Buczyński

W 38. minucie Adrian Bąbalicki sfaulował w polu karnym napastnika gości, a sędzia wskazał na jedenastkę. Do rzutu karnego podszedł kapitan przyjezdnych i precyzyjnie go wykonał. Jednak nie zrobiło to wrażenia na naszym bramkarzu, który idealnie interweniował najpierw przy strzale, a później przy dobitce.

Wysoka wygrana z Frednowami. Manolo broni rzut karny!
Fot: D@rek Buczyński

Do przerwy wynik już się nie zmienił. Do szatni schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.

W przerwie trener Figurski dokonał jednej zmiany, Tomka Grądzkiego zmienił Franek Brzeziński.

2. Połowa:

Druga część gry przebiegała już pod dyktando zawodników MKS-u, którzy raz po raz stwarzali zagrożenie pod bramką rywali. Po jednej z akcji z udziałem Jędraszka, Szczepańskiego i Brzezińskiego, ten ostatni zagrał do Łukasza Szymańskiego. Szyman mijając bramkarza, został przez niego sfaulowany. Sędzia musiał więc wskazać na wapno. Do jedenastki podszedł Adrian Bąbalicki i mocnym strzałem w środek bramki pokonał bramkarza gości. Od 52. minuty prowadziliśmy już 2-0.

Wysoka wygrana z Frednowami. Strzał Bomby z karnego na 2-0
Fot: D@rek Buczyński

Nasi zawodnicy nie zadowolili się takim rezultatem. W kolejnych minutach dobrych sytuacji na podwyższenie wyniku nie wykorzystali jeszcze Damian Kalisz i Łukasz Konic. Ale w 65. minucie Krzysiek Mankiewicz wznowił grę dalekim wykopem piłki. Ta odbijając się od murawy, minęła biernie stojących obrońców gości. Na 20. metrze opanował ją Szczepański. Popędził on w stronę bramki, wykańczając akcję strzałem w długi róg, obok bezradnego bramkarza. Było zatem 3-0.

Wysoka wygrana z Frednowami. 3:0 - Krystian Szczepański
Fot: D@rek Buczyński

Nasz 17-letni pomocnik mógł tego dnia ustrzelić hat-tricka. W 79. minucie po zagraniu od Łukasza Szymańskiego próbował nieudanie jednak minąć obrońcę.

W 86. minucie MKS zdobył kolejną bramkę. Po podaniu Sebastiana Kłosowskiego (od 82′ za Łukasza Szymańskiego) idealnie z piłką odwrócił się Paweł Graszek (od 77′ za Przemka Kalisza) i umieścił piłkę w siatce. Było więc 4-0 dla MKS-u.

Wysoka wygrana z Frednowami. 4-0 Paweł Graszek
Fot: D@rek Buczyński

Podsumowanie:

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. MKS Działdowo pokonał zatem wysoko LZS OHI Frednowy i na 4 mecze przed końcem sezonu posiada 9 punktów przewagi nad drugą drużyną w tabeli.

Oprócz wspomnianych wcześniej Konica, Brzezińskiego, Kłosowskiego i Graszka na boisku pojawili się także: Szymon Gawenda (od 85′ za Szczepańskiego) oraz Jakub Kociela (od 88′ za Konica).

Tradycyjnie zapraszamy na nasz profil facebookowy, gdzie zobaczycie pozostałe zdjęcia z sobotniego meczu w wykonania Pana Darka Buczyńskiego, wszystkie bramki z tego spotkania, a także efektowną cieszynkę z naszymi kibicami.

Za tydzień naszych piłkarzy czekają derby powiatu. W sobotę udadzą się do Lidzbarka, aby o godzinie 16.00 zmierzyć się z tamtejszym Welem.