Zapraszamy na 2 mecze!

Najbliższy weekend upłynie pod znakiem piłki nożnej. Na działdowskim stadionie rozegrane zostaną 2 mecze naszych drużyn.

Już w sobotę, 19 sierpnia, o godz. 16.00

nasza pierwsza drużyna rozegra mecz 3. kolejki klasy okręgowej. Przeciwnikiem działdowskiego MKS-u będzie LKS Tęcza Miłomłyn.

Drużyna z Miłomłyna, podobnie jak MKS, w poprzednim sezonie wygrała swoją grupę A klasy i awansowała do okręgówki. W obecnym sezonie Tęcza przegrała obydwa mecze. Na własnym boisku uległa Huraganowi Morąg 1-3, a na wyjeździe Czarnym Rudzienice 1-2.

MKS Działdowo obecne rozgrywki zainaugurował w Nidzicy, ulegając tamtejszemu Startowi 2-4. Podopieczni Piotra Figurskiego mają jednak za sobą bardzo udany mecz z Iskrą Narzym, którą pewnie pokonaliśmy przed tygodniem 4-2.

Jak do tej pory, obie drużyny nie spotkały się jaszcze na boisku.

A w niedzielę, 20 sierpnia, o godz. 12.00

swoje rozgrywki w B klasie rozpocznie nasza druga drużyna. Składający się głównie z juniorów, uzupełniony zawodnikami pierwszego zespołu, MKS II Działdowo rozegra mecz z GKS Grunwald II Gierzwałd. Spotkanie to także odbędzie się na działdowskim stadionie.

Zmiana regulaminu rozgrywek WMZPN, pozwoliła zgłosić naszą drużynę młodzieżową do rozgrywek B klasy jako drużynę rezerw MKS-u. Dzięki temu podopieczni Jerzego Szmita będą mogli ogrywać się w seniorskiej piłce, a także mogą być pewni rozegrania 22 spotkań w obecnym sezonie.

Rozgrywki juniorów są w naszym województwie bardzo niestabilne. Co pół roku następuje zmiana ich organizacji, drużyny się zapisują i wypisują, jest więc duża rotacja i ciągła zmiana systemów. W B klasie jest inaczej – mówi prezes działdowskiego MKS-u Patryk Piekarski.