Podsumowanie zimowego okna transferowego.

Podsumowanie zimowego okna transferowego

Przedstawiamy nasze wzmocnienia na rundę wiosenną sezonu 2022/2023:

Dominik Zaremba

Dominik Zaremba

Pierwszym nowym zawodnikiem MKS-u jest 21-letni Dominik Zaremba. Dominik trenuje w MKS-ie już od kilku miesięcy, jednak dopiero teraz udało się sfinalizować jego transfer. Mimo swojego młodego wieku ma na swoim koncie wiele spotkań. Debiutował w seniorskiej drużynie Polonii Iłowo w wieku 16 lat i grał w niej na poziomie klasy A, klasy okręgowej i IV ligi. Według statystyk na stronie laczynaspilka.pl, wystąpił łącznie w 98 oficjalnych spotkaniach na poziomie seniorskim i zdobył 15 bramek. Swoimi umiejętnościami zdążył się już wykazać także w drużynie MKS-u – w zimowych meczach sparingowych zdobył bowiem dwie bramki.

Dominik Zaremba trafił do naszego klubu z Polonii Iłowo na zasadzie wypożyczenia czasowego do 30 czerwca 2023 roku.


Łukasz Konic

Łukasz Konic

Kolejnym nowym wzmocnieniem MKS-u został Łukasz Konic. 24-latek przeszedł do naszego klubu na zasadzie transferu definitywnego ze Sparty Mochowo (płocka klasa okręgowa).

Łukasz Konic trenuje z MKS-em od około miesiąca. W drużynie Piotra Figurskiego rozegrał dwa sparingi. W meczu z Radomniakiem Radomno strzelił bramkę i zaliczył asystę. Najlepiej czuje się na pozycji napastnika, jednak kiedy istnieje taka potrzeba, potrafi odnaleźć się także w pomocy czy obronie, co pokazał w swoich poprzednich klubach. W ostatnim czasie bardzo dobrze radził sobie w rozgrywkach Lidzbarskiej Ligi Halowej, gdzie wybrano go najlepszym zawodnikiem całych rozgrywek.

W poprzednich sezonach grał na poziomie klasy A i klasy okręgowej w m.in. Welu Lidzbark, Tłuchowii Tłuchowo, Skrwie Skrwilno oraz Sparcie Mochowo.


Kamil Kruszyński

Kamil Kruszyński

MKS Działdowo przedłużył wypożyczenie Kamila Kruszyńskiego z Polonii Iłowo. Nowa umowa obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

Kamil Kruszyński ma 25 lat i gra na pozycji pomocnika. Dołączył do zespołu Piotra Figurskiego w przerwie letniej. Bardzo szybko odnalazł się w drużynie i w rundzie jesiennej rozegrał 10 ligowych spotkań. Strzelił w nich 2 bramki i zaliczył 5 asyst.


Tomasz Grądzki

Tomasz Grądzki

W końcówce okienka transferowego, zarząd MKS-u Działdowo sfinalizował jeszcze jeden transfer. Do drużyny Piotra Figurskiego dołączył Tomasz Grądzki. 27-latek został wypożyczony na pół roku z Welu Lidzbark. Nasz nowy zawodnik gra na pozycji środkowego pomocnika. W swoim CV ma m.in. występy w rozgrywkach klasy okręgowej i IV ligi w barwach Ostrovii Ostrów Mazowiecka.


Nasza młodzież!

Młodzież, która zawsze odgrywa ważną rolę w klubie. Nie inaczej będzie podczas rundy wiosennej. Trener Piotr Figurski w szerokiej kadrze znalazł miejsce dla aż ośmiu zawodników urodzonych w 2005 i 2006 roku:

Młodzież MKSu!

⚽ SZYMON BANAŚ
Obrońca – rocznik 2005. Zadebiutował w pierwszej drużynie w wieku 16 lat i od tamtej pory jest pewnym punktem zespołu – rozegrał 46 meczów i zaliczył 4 asysty. Został doceniony i nominowany do plebiscytu na Najlepszego Sportowca Działdowa za rok 2022.

⚽ FRANCISZEK BRZEZIŃSKI
Pomocnik – rocznik 2005. Pewny punkt drużyny juniorów w poprzednich rundach. Bez kompleksów wchodzi również do seniorskiej piłki. W pierwszej drużynie MKS-u rozegrał już 16 meczów – strzelił 2 bramki i zaliczył 1 asystę.

⚽ JAKUB KOCIELA
Pomocnik/napastnik – rocznik 2006. Zawodnik wypożyczony z akademii Stomilu Olsztyn. W pierwszej drużynie MKS-u rozegrał 11 meczów – strzelił 2 bramki i zaliczył 2 asysty. Ze względu na wiek, będzie mógł występować również w drużynie juniorów młodszych.

⚽ KRYSTIAN SZCZEPAŃSKI
Pomocnik/napastnik – rocznik 2006. W sezonie 2021/2022 występował w drużynie juniorów MKS-u i zdobył aż 20 bramek. Zaliczył również debiut w drużynie seniorów. Dobra dyspozycja w juniorach sprawiła, że zainteresowała się nim akademia Olimpii Elbląg, do której trafił na wypożyczenie latem 2022 roku. Po pół roku ponownie wrócił do Działdowa. Ze względu na wiek, będzie mógł występować również w drużynie juniorów młodszych naszego klubu.

⚽ FILIP KRYSTOWCZYK
Bramkarz – rocznik 2005. Uzdolniony 18-latek, który został zarejestrowany w MKS-ie jesienią 2022 roku. W trakcie przygotowań do rundy wiosennej rozegrał szereg sparingów i coraz śmielej wchodzi do seniorskiej piłki.

⚽ PIOTR ZAJDZIŃSKI
Obrońca – rocznik 2005. W poprzednich rundach był kapitanem drużyny juniorów, prowadzonej przez Jerzego Szmita. Zdążył już zadebiutować w seniorach – zagrał w 4 meczach i zaliczył 1 asystę.

⚽ PAWEŁ GRASZEK
Pomocnik – rocznik 2006. Pewny punkt drużyny juniorów w poprzednich rundach. Teraz swoją grą w sparingach przekonał do siebie trenera Piotra Figurskiego, który zdecydował umieścić go w kadrze pierwszej drużyny. Nie zadebiutował jeszcze w oficjalnych rozgrywkach seniorskich. Ze względu na wiek, podobnie jak jego koledzy z rocznika 2006, będzie mógł występować również w drużynie juniorów młodszych naszego klubu.

⚽ SZYMON GAWENDA
Pomocnik/napastnik – rocznik 2005. W MKS-ie od lata 2021 roku. Od tego czasu grał regularnie w zespole juniorów. W 8 meczach rundy jesiennej sezonu 2022/2023 zdobył dla niej 7 bramek. Teraz walczy o miejsce w „18” meczowej i czeka na debiut w oficjalnym meczu seniorskim.