Początek przygotowań do sezonu 2024/25

Przygotowania do nowego sezonu

W poniedziałek (8.07) ruszyły przygotowania do nadchodzącego sezonu. Decyzją trenerów Wiśniewskiego i Kawczyńskiego obydwie drużyny trenują razem. Zawodnicy trenować będą w cyklach tygodniowych. Każdy cykl składać się będzie z 3 treningów i kończyć się będzie meczem sparingowym. O trwające przygotowania zapytaliśmy trenera pierwszej drużyny – Macieja Wiśniewskiego:

Za nami pierwszy z sześciu tygodni przygotowań zakończony grą kontrolną. Mając do dyspozycji 28 zawodników mogliśmy pozwolić sobie dać w większym wymiarze czasowym zaprezentować się młodzieży która mocno puka do pierwszej drużyny. Mecz kontrolny był naszym 4 treningiem w tym tygodniu. Jesteśmy zadowoleni z wykonanej pracy, a sam mecz pokazał jak duży potencjał ma nasza drużyna. Naszym głównym obecnie zadaniem jest przygotowanie tlenowe połączone z aspektami techniczno-taktycznymi.
Jeśli chodzi o sam mecz nie zabraliśmy ze sobą 5 podstawowych zawodników z rundy wiosennej. Grająca młodzież pokazała się z bardzo dobrej strony pod względem wytrzymałości jak i taktyczno-technicznie. Mamy bardzo ciekawy materiał do analizy.

We wspomnianym meczu MKS Działdowo pokonał Wieczfnianka Wieczfnia 8-1.

Plan nadchodzących sparingów:

• 19 lipca, GKS Grunwald Gierzwałd