Święto dziecięcej piłki nożnej w naszym mieście.

W piątkowe popołudnie na stadionie MOSiR w Działdowie odbył się turniej żaków i orlików w ramach Rodzinnych Festynów Piłki Nożnej Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej, za którego organizację w naszym powiecie odpowiadał MKS Działdowo.

Tego dnia murawa działdowskiego stadionu została podzielona na dwie części. Na jednej z nich grały zespoły orlików (rocznik 2011 i młodsi), a na drugim żaki (2013 i młodsi). W rozgrywkach obu kategorii wiekowych wystąpiło łącznie 12 zespołów, które rozegrały 19 spotkań. Na murawie zameldowało się blisko 150 zawodników, którzy reprezentowali kluby: MKS Działdowo, AP Goalmania Działdowo, DKS Wkra Działdowo oraz GKS Grunwald.

Rozgrywki toczyły się bez zapisywania wyników i sporządzania tabel. Najważniejsza była dobra sportowa zabawa. Obawialiśmy się o pogodę, ale ta okazała się znakomita. Było bardzo słonecznie. Na trybunach pojawiło się bardzo dużo rodziców i czuć było rodzinną atmosferę – relacjonuje prezes MKS Działdowo Patryk Piekarski.

W czasie rozgrywek zawodnicy mogli korzystać z bufetu, w którym to czekały na nich owoce oraz pyszności przygotowane przez rodziców zawodników naszego klubu. Dla dorosłych był dodatkowo punkt z kawą i herbatą.

Na zakończenie turnieju każdy z zawodników otrzymał dyplom, medal oraz specjalną książeczkę dla młodych piłkarzy i ich rodziców. Dyplomy wręczali trenerzy poszczególnych zespołów, a medale przedstawiciele zarządu MKS Działdowo: Patryk Piekarski, Leszek Sosnówka, Leszek Gołębiewski i Jacek Piskorowski.

Duże podziękowania należą się wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego turnieju. Nieoceniony był wkład wielu osób. Przede wszystkim dziękujemy władzom WMZPN, z Marek Łukiewski – Prezes WMZPN na czele, za możliwość zorganizowania zawodów. Podziękowania dla trenerów MKS-u oraz zawodników seniorów, którzy odpowiadali za obsługę techniczną. Ukłony dla rodziców, którzy przygotowali pyszny poczęstunek. Dziękujemy sędziom Mateuszowi Kosteckiemu i Pawłowi Wółkowskiemu, którzy przez kilka godzin, praktycznie bez przerw, biegali po boiskach na pełnym słońcu. Dziękujemy również pani Alicji Sosnówce za profesjonalną obsługę medyczną oraz firmie Trzy Media, za uwiecznienie tego wydarzenia na zdjęciach. Podziękowania także dla pana Jacka Bąbalickiego i całej ekipy MOSiR za przygotowanie boisk. Szczególne podziękowania i brawa należą się wszystkim uczestnikom turnieju oraz ich rodzicom za kulturalny doping – mówi prezes Patryk Piekarski.

Turniej był współfinansowany ze środków Ministerstwo Sportu i Turystyki

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *