Początek meczu MKS Działdowo - UKS Żak Jamielnik (Fot: D@rek Buczyński)

Mecz z UKS Żak Jamielnik

W sobotę, 22 kwietnia 2023 roku, na stadionie MOSiR w Działdowie, rozegrany został mecz 18. kolejki A klasy. W pięknych okolicznościach przyrody, drużyna MKS Działdowo podejmowała UKS Żak Jamielnik.

MKS ROZPOCZĄŁ W SKŁADZIE:

Skład na mecz z UKS Żak Jamielnik (22.04.2023)

Rezerwowi: Krystowczyk, Zajdziński, Pokropski, Konic, Graszek, Kruszyński, Szczepański.

1. Połowa:

Adekwatnie do pogody, nasi piłkarze pięknie rozpoczęli to spotkanie. Kibice MKS-u Działdowo nie zdążyli na dobre zasiąść na stadionowych krzesełkach, kiedy to Damian Kalisz umieścił piłkę w bramce gości po raz pierwszy. Od 2. minuty prowadziliśmy 1-0.

MKS Działdowo - UKS Żak Jamielnik. Bramka na 1:0 (Fot: D@rek Buczyński)
Fot: D@rek Buczyński

Niespełna kwadrans później, Łukasz Szymański wrzucił piłkę w pole karne z rzutu wolnego. Bramkarz gości na tyle niefortunnie odbił piłkę, że tą przejął Przemek Kordalski. Dośrodkował ją wysoki lobem, wprost na głowę Przemka Kalisza. Ten kontrującym strzałem umieścił ją w bramce. Od 16. minuty było już 2-0 dla MKS-u.

MKS Działdowo - UKS Żak Jamielnik. Bramka na 2-0 (Fot. D@rek Buczyński).
Fot: D@rek Buczyński

Nasi zawodnicy nie zwalniani tempa. W 24. minucie Łukasz Szymański oddał groźny strzał z dystansu, jednak bramkarz Jamielnika udanie interweniował. Sztuka ta nie udała mu się 5 minut później. Do rzutu wolnego podszedł Krystian Jędraszek. Po jego strzale golkiper gości ‘wypluł’ piłkę przed siebie. Błąd bramkarza wykorzystał Damian Kalisz, który zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. W 29. minucie wygrywaliśmy 3-0.

MKS Działdowo - UKS Żak Jamielnik. Bramka na 3-0 (Got. D@rek Buczyński).
Fot: D@rek Buczyński

Do końca pierwszej części spotkania nasi piłkarze kontrolowali przebieg gry, a wynik nie uległ już zmianie. Do przerwy MKS Działdowo prowadził z Żakiem Jamielnik 3-0.

2. Połowa:

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Zawodnicy MKs-u prowadzili grę i co kilka minut przeprowadzali groźne ataki. W 50. minucie dobrą piłkę wzdłuż linii zagrał Dominik Zaremba, jednak nieczysty strzał Łukasza Szymańskiego wyłapał bramkarz.

W 70. minucie, prawą stroną boiska popędził Miłosz Pokropski (zmienił w 56′ Zarembę). Piłka przez Franka Brzezińskiego i Łukasza Konica (od 63′ za Szymańskiego) trafiła pod nogi Sebastiana Kłosowskiego. Ten precyzyjnym strzałem z okolic 25. metra umieścił ją przy słupku. Było już 4-0 dla MKS-u.

MKS Działdowo - UKS Żak Jamielnik. Bramka na 4-0 (Fot. D@rek Buczyński)
Fot. D@rek Buczyński

Wynik spotkania był przesądzony, a trener Figurski mógł dać pograć naszym młodym zawodnikom. I tak na boisko wbiegli:

  • w 69′ Krystian Szczepański za Damiana Kalisza
  • w 77′ Paweł Graszek za Franka Brzezińskiego
  • w 82′ Filip Krystowczyk (bramkarz) za Krzyśka Mankiewicza
  • w 85′ Piotr Zajdziński za Szymona Banasia

Do końca spotkania nie padło już więcej bramek.

Podsumowanie:

Na własnym stadionie pewnie pokonujemy UKS Żak Jamielnik 4-0. Tym samym umacniamy się na pozycji lidera A klasy.

Serdecznie dziękujemy licznie zgromadzonym kibicom, którzy zamiast na grilla, przybyli na działdowski stadion dopingować naszych piłkarzy!

MKS Działdowo - UKS Żak Jamielnik. Podziękowania dla kibiców (Fot. D@rek Buczyński).
Fot. D@rek Buczyński

W przyszłą niedzielę (30 kwietnia 2023) zawodnicy MKS-u udadzą się do Iławy, gdzie o kolejne 3 punkty zmierzą się z Małym Jeziorakiem. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00.

Tradycyjnie, wszystkie zdjęcia z sobotniego meczu w wykonaniu Pana Darka Buczyńskiego możecie zobaczyć na naszym facebooku. Pan Darek jak zawsze w formie!

Możecie tam także obejrzeć (prawie) wszystkie bramki z tego spotkania.