MKS Działdowo vs GKS Grunwald Gierzwałd

MKS nadal niezwyciężony!

W sobotę, 1 października, drużyna MKS Działdowo na własnym boisku podejmowała zespół GKS Grunwald Gierzwałd. Spotkanie rozegrane zostało w ramach 8. kolejki grupy IV warmińsko-mazurskiej A Klasy.

Nasi piłkarze rozpoczęli w ustawieniu:

Na ławce, do dyspozycji trenera Piotra Figurskiego pozostali: Pieckowski Julek, Kowalkowski Filip, Jackowski Kacper, Jędraszek Krystian (powrót do składu po 5 meczach zawieszenia za czerwoną kartę), Pokropski Miłosz, Malulu Robert oraz Kłosowski Sebastian.

Przed meczem to drużyna MKSu była faworytem do zdobycia 3 punktów w tym spotkaniu i tak też to wyglądało od pierwszych minut na boisku. Już po pierwszym kwadransie meczu mogliśmy wygrywać 2-0. Najpierw po dobrym wejściu w pole karne Szymona Banasia, minimalnie przestrzelił Łukasz Szymański. Następnie po składnej akcji Szymańskiego i Damiana Kalisza, ten drugi trafił piłką w słupek. Do końca pierwszej połowy kontrolowaliśmy grę, niestety nie udało się tego udokumentować zdobytą bramką. Do przerwy w meczu było 0-0.

Po przerwie na boisko wbiegł Robert Malulu, zastępując Jakuba Kocielę. Była to bardzo trafna decyzja trenera Figurskiego, bo już po 3 minutach odpłaciła się bramką. Po podaniu Damiana Kalisza bramkarza gości pokonał właśnie Malulu. Od 48 minuty prowadziliśmy 1-0. W kolejnych minutach, podobnie jak w pierwszej połowie, zawodziła skuteczność. Najpierw w 59 minucie, po idealnym wyłożeniu piłki na 3 metr przez Łukasza Szymańskiego, nad bramką uderzył Damian Kalisz. Następnie Kamil Kruszyński trafił piłką w słupek, dogrywał ponownie Szymański.

Na szczęście dobra gra przyniosła efekt w 73 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, wykonanym przez Oskara Pieckowskiego, swojego 5 gola w tym sezonie zdobył Łukasz Szymański. W 84 minucie Szyman ponownie wystąpił w roli głównej. Dynamicznym dryblingiem minął kilku rywali i wbiegł w pole karne, gdzie został sfaulowany przez obrońcę gości. Sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę wykorzystał Adrian Zasadzki. Od 85 minuty prowadziliśmy 3-0. Wynik spotkania, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, ustalił Kacper Jackowski, który wykończył podanie Roberta Malulu. W meczu MKS Działdowo – GKS Grunwald Gierzwałd wygrywamy 4-0.

Oprócz wymienionych Roberta Malulu i Kacpra Jackowskiego (zmienił Jakuba Dembskiego w 67 minucie), na boisku z ławki rezerwowych pojawili się: Filip Kowalkowski (w 87′ za Szymona Banasia), Krystian Jędraszek (w 86′ za Łukasza Szymańskiego), Miłosz Pokropski (w 61′ za Kamila Kruszyńskiego) oraz Sebastian Kłosowski (w 78′ za Damiana Kalisza).

Zapraszamy na nasz profil na facebooku: https://www.facebook.com/mksdzialdowo. Obejrzycie tam świetną fotorelację z sobotniego meczu, wykonaną przez pana Darka Buczyńskiego.

W następnej kolejce nasi piłkarze udadzą się do miejscowości Frendowy. W niedzielę, 9 października o godzinie 14, rozegrają mecz z tamtejszym LZS OHI Frednowy.