MKS zagrał dla Huberta.

MKS zagrał dla Huberta. Zebraliśmy ponad 7.500 zł!!

Krążące nad Działdowem burzowe chmury i przelotne opady deszczu nie przeszkodziły w organizacji festynu charytatywnego „Gramy dla Huberta”, który odbył się w minioną niedzielę przy okazji meczu seniorów Miejskiego Klubu Sportowego „Działdowo”. Wszyscy zebrani świętowali awans naszej drużyny do klasy okręgowej, a także bardzo hojnie wspierali zbiórkę na leczenie zmagającego się z rakiem mózgu Huberta z Wielkiego Łęcka.

Tego dnia organizatorzy, przy wsparciu dużej grupy wolontariuszy zapewnili kibicom wiele atrakcji. Była strefa dla dzieci z dmuchaną zjeżdżalnią, zamkiem, a także bykiem rodeo, do którego kolejki były największe. Wspomniane rozrywki zapewniła zgrana ekipa z Centrum Kultury Gminy Działdowo. Dużym zainteresowaniem cieszył się również wóz strażacki. Strażacy z KP PSP w Działdowie opowiadali dzieciom o swojej pracy, prezentowali sprzęt strażacki, a także zachęcali do robienia zdjęć w środku wozu. Każdy chętny mógł sprawdzić również swoje zdolności strzeleckie. Wszystko dzięki panu Kubie ze strzelnicy w Ciborzu, a także jego pomocnikom, którzy przez wiele godzin prowadzili konkurencje strzeleckie i dbali o bezpieczeństwo ich uczestników.

Strefę dla dzieci z kolorowankami i malowaniem twarzy przygotował PGKiM. Sympatyczne pracownice przedsiębiorstwa dbały również o poziom nawodnienia uczestników, promując tym samym działdowską „kranówkę”. Podczas imprezy nie mogło zabraknąć stanowiska grillowego z kiełbaskami, którym dowodził skarbnik klubu Piotr Bojanowski. Szacuje się, że podczas imprezy wydano 500 porcji kiełbasek z pieczywem i sosami.

Coś na słodko przygotowały zaś niezastąpione mamy młodych zawodników MKS-u. Przepysznych domowych wypieków było co niemiara, a wszystko i tak rozeszło się do ostatniego okrucha. Pyszną lemoniadą częstowali młodzicy MKS-u. Tuż obok na dzieci czekała również wata cukrowa oraz popcorn. Podczas wydarzenia podziwiać można było również piękne motocykle. Na działdowski stadion zawitali bowiem miłośnicy dwóch kółek z powiatu działdowskiego i nie tylko. Ciekawe stanowisko przygotowali również harcerze z 10. Grunwaldzkiej Działdowskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Heweliusz”. Młodzież promowała harcerstwo oraz przygotowała animacje i zabawy dla dzieci. Podsumowując imprezę nie można również zapomnieć o Dj-u Rafale, który wprowadzał wszystkich w taneczny nastrój.

Dzięki partnerom wydarzenia wszystkie te atrakcje były bezpłatne, jednak przy stoiskach znajdowały się skarbony, do których wrzucać można było środki na leczenie 12-letniego Huberta Bodziany – zawodnika MKS-u, który zmaga się ze złośliwym rakiem mózgu. Środki można było wrzucać również do puszek, z którymi chodzili zawsze uśmiechnięci i chętni do pomocy radni z Młodzieżowej Rady Miasta Działdowo. Kibice tego dnia byli bardzo hojni. Już teraz wiemy, że do puszek trafiło ponad 7.500 zł! Oficjalny komunikat Komitetu Społecznego „Gramy dla Huberta” z podsumowania zbiórki opublikujemy w oddzielnym wpisie.

Organizatorem festynu był Miejski Klub Sportowy „Działdowo” przy wsparciu rodziców zawodników z grup dziecięcych.

To było wspaniałe rodzinne święto. Dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali w jego organizację. Dziękujemy również hojnym działdowianom! Zorganizowaliśmy festyn po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Mam nadzieję, że to będzie nasza tradycja. Chcemy, aby ostatniemu meczowi sezonu towarzyszył festyn charytatywny. Już teraz myślimy jak urozmaicić kolejne edycje – mówi prezes MKS Działdowo Patryk Piekarski.

Partnerami imprezy byli: Starosta Działdowski – pan Paweł Cieśliński, Burmistrz Miasta Działdowo – pan Grzegorz Mrowiński, Wójt Gminy Działdowo – pan Mirosław Zieliński, Biblioteka – Centrum Kultury Gminy Działdowo, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Działdowie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Działdowie, Młodzieżowa Rada Miasta Działdowo, Hufiec ZHP Działdowo, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie, Trzy Media Foto, Strzelnica w Ciborzu, Restauracja Magnolia, Dekoracje okolicznościowe – Ania Karska oraz Dj Rafał.

WSZYSTKIM JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

HUBERT, WRACAJ DO ZDROWIA!

Zdjęcia z tej imprezy, w wykonaniu Trzy Media Foto zobaczyć możecie na naszym facebooku.

Jednocześnie przypominamy, że do wtorku, 27 czerwca godz. 23.59, na naszym fanpage MKS charytatywnie – Gramy dla Huberta trwają licytacje na rzecz Huberta. Bardzo zachęcamy do wzięcia w nich udziału.