zak-jamielnik-mks-dzialdowo

Wyjazd do Jamielnika.

W niedzielę, 11 września piłkarze MKS Działdowo powalczą o kolejne 3 punkty. Tym razem udadzą się do Jamielnika, żeby rozegrać mecz 5. kolejki A Klasy z miejscowym Żakiem.

Drużyna z Jamielnika to kolejny beniaminek, który podejmie nasz zespół (dwa tygodnie temu MKS wygrał z Velem w Dąbrównie 6-2). W poprzednim sezonie Żak zajął 2. miejsce w grupie IV warmińsko-mazurskiej B Klasy. W 18 meczach skompletował 44 punkty (14 zwycięstw, 2 remisy, 2 porażki) z bilansem bramkowym 57-23.

W obecnym sezonie Żak Jamielnik z 6 punktami zajmuje 8. miejsce w tabeli. Dotychczas odniósł 2 zwycięstwa na własnym boisku oraz 2 porażki na boiskach rywali. W poprzedniej kolejce piłkarze Żaka ulegli drużynie Orła w Janowcu Kościelnym 0-3.

W przeszłości MKS Działdowo dwukrotnie mierzył się z Żakiem. W sezonie 2018/2019, w rozgrywkach B Klasy, nasi piłkarze pewnie wygrali obydwa mecze. Jesienią na boisku w Działdowie pokonaliśmy rywala 7-0, wiosną natomiast 6-0 w Jamielniku.

Aktualnie liderujemy tegorocznym rozgrywkom A Klasy, z bilansem 4 zwycięstw w 4 spotkaniach. W ostatniej kolejce, na własnym boisku, pokonaliśmy zespół KS Mroczno 4-2.

Spotkanie Żak Jamielnik – MKS Działdowo zaplanowane jest na godzinę 14:00 i rozegrane zostanie na boisku w Jamielniku.