KS Gmina Kozłowo - MKS Działdowo

Zwycięska passa podtrzymana!

W sobotę, 24 września, drużyna MKS Działdowo udała się do pobliskiego Kozłowa, w którym rozegrane zostało spotkanie 7. kolejki grupy IV A Klasy. Nasi piłkarze mierzyli się z miejscowym KS Gmina Kozłowo.

Na boisko w Kozłowie nasza drużyna wybiegła w ustawieniu:

Na ławce rezerwowych zasiedli: Radzikowski Łukasz, Kowalkowski Filip, Dembski Jakub, Malulu Robert, Jackowski Kacper, Brzeziński Franciszek, Kociela Jakub.

Pod nieobecność trenera Piotra Figurskiego drużynę poprowadził Dariusz Karski, dla którego by to debiut trenerski na poziomie A klasy.

Od początku spotkania widoczna była przewaga drużyny MKSu, którą udokumentował w 21 minucie Łukasz Szymański. Popularny Szyman pewnie wykorzystał jedenastkę, podyktowaną po faulu na nim samym. W kolejnych minutach pierwszej połowy wynik podwyższyć mogli Szymon Banaś, który dynamicznie wszedł w pole karne, niestety bramkarz gości okazał się lepszy oraz Adrian Zasadzki. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Oskara Pieckowskiego, jego strzał głową minimalnie minął bramkę rywali. Do przerwy nasza drużyna wygrywała 1-0.

W drugiej połowie gra się nieco wyrównała, a walka toczyła się głównie w środku pola. W 74 minucie swoją niezwykłą szybkość wykorzystał Miłosz Pokropski, który po solowym rajdzie pokonał bramkarza z Kozłowa. Niestety zaledwie 4 minuty później gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Bramka padła w kontrowersyjnych okolicznościach. Najpierw arbiter tego spotkania nie gwizdnął faulu na Szymonie Banasiu. Następnie pozwolił na kontynuowanie gry, gdy nasz obrońca leżał na murawie.

Na szczęście te błędy sędziego nie miały już większych konsekwencji dla końcowego rezultatu spotkania. MKS pokonał zespół KS Gmina Kozłowo 2-1 i zanotował 7. zwycięstwo w 7. meczu. Nasza drużyna pozostaje więc na czele tabeli grupy IV A Klasy będąc niepokonaną w tym sezonie.

Poza wyjściową jedenastką, na boisku pojawili się: Robert Malulu (w 46′ za Kamila Kruszyńskiego), Kacper Jackowski (w 75′ za Przemka Kalisza), Franek Brzeziński (w 85′ za Miłosza Pokropskiego), Jakub Kociela (w 90′ za Łukasza Szymańskiego) oraz Jakub Dembski (także w 90′ za Oskara Pieckowskiego).

W następnej kolejce MKS Działdowo podejmie na własnym boisku drużynę GKS Grunwald Gietrzwałd. Spotkanie zaplanowane jest na sobotę, 1 października 2022, na godzinę 15.30. Już dziś serdecznie zapraszamy na to spotkanie!