Awans jest nasz!

Awans jest nasz!

W sobotę, 3 czerwca 2023 roku, piłkarze MKS Działdowo zapewnili sobie awans do OKRĘGÓWKI! Dzięki wysokiemu zwycięstwu nad LZS Osą Ząbrowo w przyszłym sezonie zagramy w wyższej klasie rozgrywkowej.

Przed meczem MKS potrzebował zaledwie jednego punkty, żeby zapewnić sobie wygranie rozgrywek A klasy w sezonie 2022/2023. Piłkarze jednak postanowili zebrać całą pulę, by w pełni szczęścia świętować awans wraz z kibicami na działdowskim stadionie.

W pierwszej ’11’ spotkanie rozpoczęli:

Awans jest nasz! Skład w meczu z Ząbrowem (3.06.23)
Na ławce rezerwowych zasiedli: Krystowczyk, Banaś, Szymański, Pokropski, Konic, Kociela, Kruszyński

1. Połowa:

Od samego początku spotkania widoczne było, że w tym meczu mierzą się zespoły z dwóch skrajów ligowej tabeli. Najsłabsza w tej rundzie Osa postanowiła więc cała drużyną bronić dostępu do swojej bramki. Zawodnicy z Ząbrowa robili to skutecznie do 21. minuty, kiedy to Damian Kalisz minął bramkarza i uderzył w kierunku bramki. Tuż przed linią bramkową do piłki dobiegł jeszcze Krystian Szczapański i wpakował ją do pustaka. Objęliśmy prowadzenie 1-0.

Zaledwie 7 minut później, po wrzutce z prawego skrzydła, MKS zdobył kolejnego gola. Do piłki idealnie wyskoczył Damian Kalisz i strzałem głową podwyższył na 2-0. W 33′ nasz kapitan mógł zdobyć swojego drugiego gola w tym meczu. Jednak po zagraniu Szymona Gawendy uderzył niecelnie. Co nie udało się w 33′, udało się po kolejnej akcji tych dwóch graczy. Tym razem Damian wykorzystał podanie Szymona i od 44′ było już 3-0 dla MKSu. Sędzia chwilę później zakończył pierwszą połowę spotkania.

2. Połowa:

W drugiej połowie nasi piłkarze nie przestali nękać drużyny przyjezdnej. Już 6 minut po przerwie strzelanie dla MKSu wznowił Paweł Graszek. Po dobrym dośrodkowaniu Franka Brzezińskiego, strzałem głową umieścił piłkę w bramce. Od 51′ prowadziliśmy więc 4-0. Kolejną bramkę dla naszej drużyny zdobył Adrian Bąbalicki. Po dograniu z prawego skrzydła, nabiegając na pole bramkowe oddał soczysty strzał nogą. Od 74′ było zatem 5-0, a nasi piłkarze się nie zatrzymywali. Zaledwie 6 minut później, Miłosz Pokropski odebrał obrońcy piłkę w środku boiska i popędził w kierunku bramki. Po długim rajdzie z piłką, umieścił ją w bramce obok bezradnego bramkarza. Od 80′ wygrywaliśmy 6-0. W 88′ padła kolejna bramka, swojego drugiego gola w meczu zdobył Adrian Bąbalicki. Tym razem po dośrodkowaniu piłki idealnie przymierzył głową, a piłka wpadła w samo okienko bramki.

Festiwal strzelecki na działdowskim stadionie zakończył Łukasz Szymański. Po pięknej zespołowej akcji naszej drużyny, otrzymał piłkę od Łukasza Konica (od 60′ za Huberta Madeja). Szyman okiwał jeszcze bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Była 90′ minuta spotkania i 8. bramka dla MKSu.

Podsumowanie:

Po jednostronnym widowisku nasi piłkarze pokonują Osę Ząbrowo na działdowskim stadionie aż 8-0. Zwycięstwo to, na 2 kolejki przed końcem sezonu, zagwarantowało naszej drużynie mistrzostwo A klasy i awans do klasy okręgowej. Jest duma i radość!

Radość po awansie!
Fot: Trzy Media Foto

Na naszym facebooku możecie zobaczyć świetną fotorelację z meczu oraz radość naszych piłkarzy, w wykonaniu Trzy Media Foto. Dziękujemy za zdjęcia!

Za tydzień naszych piłkarzy czeka ostatni wyjazd w tym sezonie. W sobotę, 10 czerwca o godzinie 16.00, zmierzą się w Ulnowie z tamtejszym Orłem.