LKS WEL Lidzbark - MKS Działdowo (27.05.2023)

Derby powiatu!

Już w najbliższą sobotę, 27 maja 2023, rozegrane zostaną derby naszego powiatu. W ramach 23. kolejki A klasy, piłkarze MKS Działdowo udadzą się do Lidzbarka, gdzie zmierzą się z tamtejszym Welem.

LKS Wel Lidzbark Welski z 45 punktami zajmuje aktualnie 4. miejsce w tabeli, lecz cały czas walczy o baraże do klasy okręgowej (do 2. miejsca traci tylko 3 punty). Lidzbarczanie rozgrywają bardzo dobrą rundę wiosenną. W trakcie jej trwania zdobyli 22 punkty (7 wygranych, 1 remis, 1 porażka) strzelając 21 i tracąc 10 bramek. Wel ma za sobą starcie z bezpośrednim rywalem do gry w barażach, przed tygodniem uległ Orłowi Janowiec Kościelny w Kucach 2-3.

MKS Działdowo ma za sobą bardzo udane spotkanie, w którym pokonaliśmy na własnym stadionie LZS OHI Frednowy 4-0. Na 4 kolejki przed końcem sezonu, nasza przewaga nad drugim zespołem wynosi 9 punktów. Wiosną obecnego sezonu rozegraliśmy 9 spotkań (7 wygranych, 2 remisy), w których zdobyliśmy 22 i straciliśmy tylko 3 bramki. Z dorobkiem 57 punktów pewnie przewodzimy ligowym rozgrywkom.

W sobotę MKS rozegra z Welem 7. spotkanie w historii. Dotychczasowy bilans między tymi drużynami to 1 wygrana, 4 remisy i 1 porażka. Jak na derby przystało, trzy ostatnie mecze były bardzo wyrównane i kończyły się remisami.

O tym, kto tym razem zwycięży będzie można przekonać się na stadionie miejskim w Lidzbarku. Pierwszy gwizdek o godzinie 16.00.