Derby powiatu nasze!

W minioną sobotę, 27 maja 2023 roku, piłkarze MKS Działdowo rozegrali mecz derbowy. W ramach 23. kolejki A klasy, pojechali do Lidzbarka by zmierzyć się z tamtejszym Welem.

Wyjściowy skład MKSu:

Derby powiatu nasze! Skład MKSu Działdowo w meczu z LKS Wel Lidzbark (27.05.2023)
Rezerwowi: Krystowczyk, Brzeziński, Gawenda, Graszek, Kruszyński, Kłosowski oraz Zaremba.

1. Połowa:

W 7. minucie po odbiorze piłki, Przemek Kalisz zagrał wzdłuż linii bocznej do Łukasza Szymańskiego. Ten dośrodkował na 5. metr do Łukasza Konica, jednak obrońca go uprzedził i wybił piłkę na rzut rożny. W 18′ Kacper Jackowski został sfaulowany na skraju pola karnego. Pierwotnie sędzia główny pokazał jedenastkę, jednak po konsultacji z liniowym zmienił decyzję i nakazał rozpoczęcie gry od rzutu wolnego. W 22′ bardzo groźny strzał oddał Łukasz Szymański. Piłka uderzona z 25. metra trafiła jednak w poprzeczkę.

Szyman w poprzeczkę
Fot: D@rek Buczyński

Chwilę później, po rozegranym wyrzucie piłki z autu, groźny strzał oddali gospodarze. Piłka minimalnie minęła bramkę Łukasza Radzikowskiego. W 30 minucie, po zgraniu piłki głową przez Tomka Grądzkiego, Damian Kalisz ładnie podbił sobie piłkę i oddał efektowny strzał. Bramkarz gospodarzy bez problemu jednak go złapał. Po kolejnym aucie dla Welu, przy braku zdecydowania naszej obrony Lidzbark objął prowadzenie. Piłka uderzona przez zawodnika gospodarzy otarła się od jednego z naszych zawodników i wpadła w okienko bramki. Od 32′ przegrywaliśmy więc 0-1.

Od 34′ Wel powinien grać w 10. Napastnik gospodarzy wyprostowaną nogą wszedł w Łukasza Radzikowskiego. Sędzia jednak, kiedy zorientował się, że zawodnik ma już żółtą kartkę na swoim koncie, postanowił go oszczędzić i nie dawać mu drugiej. Na szczęście po interwencji medyka, nasz bramkarz mógł kontynuować grę.

W doliczonym czasie gry, rzut wolny z 45. metra wykonał Łukasz Szymański. Po jego długiej wrzutce, piłka jak zawsze trafiła na głowę Adriana Bąbalickiego. Strzał Bomby wylądował jeszcze na poprzeczce, ale dobitka Huberta Madeja wpadła już do siatki.

Derby powiatu nasze! Hubert Madej na 1-1.
Fot: D@rek Buczyński

Po tej akcji sędzia zakończył pierwszą połowę. Do przerwy w Lidzbarku był remis 1-1.

2. Połowa:

W 55 minucie, podobnie jak w końcówce pierwszej połowy, rzut wolny z okolic 45. metra wykonywał Szymański. Obrońcy Welu spodziewali się kolejnej długiej wrzutki. Szyman jednak sprytnie zagrał na wolne pole do Dominika Zaremby (od 36′ za kontuzjowanego Jędraszka). Ten popatrzył i idealnie zagrał do wbiegającego na 5. metr Bomby, a ten wpakował piłkę do siatki. Objęliśmy prowadzenie 2-1.

Derby powiatu nasze! Bomba na 2-1.
Fot: D@rek Buczyński

W 59 minucie, groźną akcję przeprowadzili zawodnicy Welu. Po zagraniu prostopadłej piłki, napastnik Lidzbarka oddał groźny strzał z 11. metra. Jednak czujnie w bramce zachował się Łukasz Radzikowski i obronił piłkę nogami. W 63′ Damian Kalisz powalczył skutecznie o piłkę w środkowej części boiska i zagrał na skrzydło do Krystiana Szczepańskiego. Ten podprowadził piłkę kilkanaście metrów i zagrał do wychodzącego na wolne pole Łukasza Konica. Niestety ten w dogodnej sytuacji mocno przestrzelił. Chwilę później groźną kontrę MKSu rozpoczął ponownie Damian Kalisz, odgrywając piłkę na skrzydło do Szymana. Ten prostopadle zagrał do Franka Brzezińskiego (od 61′ za kontuzjowanego Grądzkiego). Franek podał do podążającego za akcją Damiana, jednak jego strzał obronił bramkarz.

W 74′ Kamil Kruszyński (od 70′ za Jackowskiego) dośrodkował w pole karne do Przemka Kalisza. Ten idealnie wyłożył piłkę starszemu bratu. Damian minął jeszcze bramkarza i oddał strzał, który z linii bramkowej wybijał jeden z obrońców. Damian był przekonany, że piłka minęła linię bramkową, co potwierdził sędzia liniowy.

Derby powiatu nasze! Damian Kalisz na 3-1.
D@rek Buczyński

Pomimo długich i burzliwych protestów gospodarzy arbiter główny wskazał środek boiska. Było 3-1 dla MKSu.

W 82′ nasi piłkarze przeprowadzili kolejną zabójczą kontrę. Kamil Kruszyński wypuścił na wolne pole Franka Brzezińskiego. Ten po 30 metrowym rajdzie oddał strzał, obroniony przez bramkarza. Na szczęście za akcją pobiegł także Krystian Szczepański, który skutecznie dobił strzał Franka. Prowadziliśmy już 4-1.

Krystian Szczepański na 4-1.
Fot: D@rek Buczyński

W 89′ minucie Wel zmniejszył stratę bramkową. Po ‘ladze’ do przodu zagranej przez obrońcę gospodarzy, do piłki pierwszy dobiegł napastnik Lidzbarka. Przy zbyt mało zdecydowanym wyjściu bramkarza, umieścił piłkę w siatce. Zrobiło się 4-2.

Podsumowanie:

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Po pełnym walki i zaangażowania meczu, wygrywamy derby powiatu. LKS Wel Lidzbark – MKS Działdowo 2-4.

Na naszym facebooku możecie zobaczyć pozostałe zdjęcia z meczu, które tradycyjnie wykonał Pan Darek Buczyński. Na prawdę warto!

Do pełni szczęścia brakuje nam jeszcze 1 punktu. Czy zdobędziemy go w najbliższym meczu, będzie się można przekonać już w sobotę, 3 czerwca 2023. Na działdowskim stadionie o godzinie 16.00 zagramy z Osą Ząbrowo.

Serdecznie dziękujemy Andrew Crispy Chicken Pizza & Burger’s za pyszną pizzę, którą nasi zawodnicy otrzymali po meczu z Lidzbarkiem.

Pizza od "Andrew Crispy Chicken Pizza & Burger's"