GKS Grunwald - MKS Działdowo (14.05.2023)

Remis z Grunwaldem

W niedzielę, 14 maja 2023 roku, piłkarze MKS Działdowo udali się do Frygnowa, gdzie mierzyli się z GKS-em Grunwald Gierzwałd. Mecz rozegrany został w ramach 21. kolejki A Klasy.

Tak wyglądała pierwsza ’11’ MKS-u:

Remis z Grunwaldem. Skład MKS Działdowo w meczu z GKS Grunwald (14.05.2023)
Ławka rezerwowych: Krystowczyk, Graszek, Kruszyński, Szczepański, Kłosowski, Brzeziński oraz Pokropski.

1 połowa:

W 17. minucie, po błędzie obrońcy Grunwaldu, Damian Kalisz miał dobrą okazję na zdobycie pierwszego gola. Niestety, jego strzał trafił jedynie w boczną siatkę. W 25′ Szymon Banaś zagrał na skrzydło do Dominika Zaremby, ten wbiegł w pole karne i dośrodkował. Piłkę złapał jednak bramkarz. Dwie minuty później Przemek Kalisz dośrodkowywał z okolic 40. metra. Dość mocno wiejący tego dnia wiatr sprawił, że piłka wylądowała na poprzeczce bramki gospodarzy. 35′ Dominik Zaremba przeprowadził rajd prawym skrzydłem, po którym dośrodkował w pole karne. Łukasz Konic przepuścił piłkę do Damiana Kalisza, ale jego strzał zablokował obrońca. Do przerwy na boisku we Frygnowie było 0-0/

2 połowa:

W 50′ minucie z groźną kontrą wyszli gospodarze. Po zagraniu za linię naszych obrońców, napastnik GKS-u wyszedł sam na sam z bramkarzem. Krzysiek Mankiewicz przytomnie wyszedł przed pole karne i wybił piłkę głową. Dobitkę zablokowali nasi obrońcy. W 59′ w okolicach 25. metra faulowany był Zaremba. Rzut wolny wykonywał Krystian Jędraszek, jednak oddał strzał prosto w mur. W 65′ Jędraszek popełnił koszmarny błąd. Zbyt lekko zagrał piłkę do Mankiewicza, na skutek czego zawodnik z Grunwaldu stanął oko w oko z naszym bramkarzem. Ten ponownie skutecznie interweniował, tym razem wybijając piłkę nogami. W 88′ piłkarze MKS-u mieli piłkę meczową. Po odbiorze piłki na 20. metrze, Damian Kalisz zagrał do młodszego brata, Przemka. Ten wyłożył ją na 10. metr do Kamila Kruszyńskiego, który znalazł się sam na sam z bramkarzem. Niestety, Kamil nieczysto uderzył piłkę, która trafiła w nogę, leżącego już bramkarza.

Podsumowanie:

MKS Działdowo bezbramkowo zremisował z GKS Grunwald Gierzwałd. Był to pierwszy mecz w sezonie, w którym nie pokonaliśmy bramkarza rywali i 10 bez straty bramki.

Zapraszamy na nasz profil na facebook-u, gdzie możecie obejrzeć doskonałe fotki z tego meczu, wykonane przez Pana Darka Buczyńskiego.

A już w najbliższą sobotę, zapraszamy wszystkich na mecz z nowym wiceliderem. Na działdowski stadionie MKS podejmować będzie LZS OHI Frednowy.