Przekaż 1,5% podatku na MKS Działdowo!

Drodzy kibice! Rozpoczyna się tegoroczny okres rozliczeniowy. Dlatego zachęcamy wszystkich sympatyków naszego Klubu, aby przekazali 𝟭.𝟱 % podatku na MKS. Wystarczy, że na rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-28, 36, 37, 38 lub 39) wpiszecie w odpowiedniej rubryce:

🖊numer KRS: 𝟎𝟎𝟎𝟎𝟎𝟖𝟔𝟎𝟒𝟑

🖊 cel szczegółowy: MKS DZIAŁDOWO

I Gotowe! Nic więcej nie musicie robić. Środki z przekazanego 1,5 procenta zostaną przeznaczane na działania statutowe naszego klubu, czyli m.in. szkolenie dzieci i młodzieży, organizacja zawodów sportowych i turniejów, zakup sprzętu sportowego ⚽

Dziękujemy, że jesteście z nami! 🔴⚪⚫

Czas na puchary. MKS Działdowo - Concordia Elbląg (20.03.24).

Czas na puchary

W środę (20.03) MKS rozegra 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Naszym przeciwnikiem będzie III-ligowa Concordia Elbląg.

Concordia Elbląg to 15. drużyna I grupy III ligi. Z dorobkiem 19 punktów w 21 meczach plasuje się tuż nad strefą spadkową. W ostatniej kolejce Concordia odniosła wyjazdową porażkę z Olimpią Zambrów 2-3.

My z kolei mamy za sobą przegrane derby powiatu działdowskiego. W sobotę ulegliśmy Iskrze w Narzymiu 0-3.

W środowym starciu z III-ligowcem nie będziemy faworytem, jednak dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe. Zapraszamy wszystkich kibiców na działdowski stadion, początek spotkania o godzinie 15:00.

Iskra Narzym - MKS DZIAŁDOWO (16.03.2024)

Porażka w Narzymiu

W sobotę (16.03) nasi piłkarze rozegrali spotkanie 17. kolejki klasy okręgowej. Na boisku w Narzymiu mierzyli się z tamtejszą Iskrą.

MKS rozpoczął w składzie:

Rezerwowi: Krystowczyk, Szymański, Szczepański, Bąbalicki, Kalisz D., Sieński, Lemański.

MKS DZIAŁDOWO
1'
Początek I połowy
23'
Sebastian Kłosowski
31'
Adrian Cieszkowski
36'
Mateusz Rynkowski
45'
Przemek Kalisz
45'
(+2) Wiktor Kulczycki
45'
(+2) Przemek Kalisz (kontuzja)
45'
(+2) Adrian Bąbalicki
45'
(+2) Koniec I połowy
46'
Sebastian Kłosowski (w przerwie)
46'
Łukasz Szymański
46'
Franek Brzeziński (w przerwie)
46'
Damian Kalisz
46'
Początek II połowy
50'
Dawid Arczewski
58'
Krystian Jędraszek (kontuzja)
58'
Krystian Szczepański
59'
Dominik Osiński
69'
Szymon Banaś
69'
Kuba Lemański
73'
73'
Aleks Osiński
73'
Dominik Sieński
73'
75'
90'
(+1) Dominik Białobrzeski
90'
(+3) Koniec Spotkania

Podsumowanie:

Przegrywamy kolejne spotkanie w klasie okręgowej. Tym razem nasi piłkarze musieli uznać wyższość rywala z Narzymia, ulegając Iskrze 0-3. Kolejnym rywalem w klasie okręgowej naszej drużyny będzie Tęcza Miłomłyn (sobota, 23.03.2024, godz. 15:00).

Wcześniej jednak, bo już w środę 20.03. MKS rozegra spotkanie 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Na działdowski stadion zawita III-ligowa Concordia Elbląg. Początek spotkania o godzinie 15:00.

KS Iskra Narzym - MKS DZIAŁDOWO (16.03.24). Derby Powiatu!

Derby powiatu!

Już w najbliższą sobotę (16.03) czekają nas derby powiatu działdowskiego w klasie okręgowej. Piłkarze MKS-u udadzą się do pobliskiego Narzymia, by o punkty powalczyć z Iskrą.

Iskra Narzym zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów. Z 16 rozegranych meczów Iskra wygrała 6, zremisowała 1 i przegrała 9, strzelając 34 i tracąc 55 bramki. Przed tygodniem nasz sobotni rywal uległ nieznacznie na wyjeździe Czarnym Rudzienice 3-2.

MKS Działdowo plasuje się o jedno miejsce niżej od Iskry, tracąc do niej 7 punktów. W swoim dorobku nasi piłkarze mają 4 ligowe zwycięstwa i 12 porażek. Jak dotąd udało się zdobyć 24, a stracić 45 bramek. Podopieczni Macieja Wiśniewskiego mają za sobą niezbyt udaną inaugurację rundy wiosennej. W poprzedniej kolejce zostaliśmy rozbici w Działdowie przez nidzicki Start 1-6. Sobotnie derby powiatu działdowskiego będą doskonałą okazją do podbudowania morale i rozpoczęcia punktowania w tej rundzie.

Będzie to 7. starcie tych drużyn w historii. Jak dotąd rywalizacja jest bardzo wyrównana. MKS wygrywał 2-krotnie, 2 razy padał remis, a 2 razy górą była Iskra. W ostatnim meczu tych drużyn, jesienią ubiegłego roku, górą był MKS. Grając od 34. minuty w 10, pokonaliśmy na działdowskim stadionie Iskrę 4-2 (bramki dla naszej drużyny zdobyli: Kacper Jackowski 2, Oskar Pieckowski i Sebastian Kłosowski).

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w sobotę! Spotkanie rozegrane zostanie na boisku sportowym w Narzymiu, początek meczu o godz. 14.00.

MKS Działdowo - MKS Start Nidzica. Początek Spotkania.

Wysoka porażka na wznowienie rozgrywek

W sobotę (9.03) seniorska drużyna MKS-u wznowiła rozgrywki ligowe. W 16. kolejce klasy okręgowej na działdowskim stadionie podejmowała Start Nidzica. Na ławce trenerskiej MKS-u zadebiutował trener Maciej Wiśniewski.

MKS Działdowo - Start Nidzica (9.03.3034). Wysoka porażka na wznowienie rozgrywek.
Rezerwowi: Krystowczyk, Szymański, Szostek, Bąbalicki A., Breski, Sieński, Kalisz D.

0)
1'
Zaczynamy rundę wiosenną!
7'
Kacper Jackowski
20'
Daniel Orzechowski
29'
Miłosz Hablutzel
36'
Bartosz Kozikowski
44'
45'
Przerwa
46'
46'
Kacper Szostek
46'
Krystian Szczepański (w przerwie)
46'
46'
53'
Paweł Sobotka
54'
Sebastian Halicki
60'
Rafał Wawrzyniak
64'
Szymon Masiak
67'
Faul w polu karnym
67'
Krystian Jędraszek wykorzystuje 11
68'
Bartłomiej Kwiatkowski
68'
68'
Adrian Bąbalicki
68'
Krystian Jędraszek
68'
80'
85'
Piotr Zajdziński
87'
Franek Brzeziński
87'
Karol Breski
87'
87'
90'
Koniec spotkania

Nie był to wymarzony debiut trenera Wiśniewskiego. Wznawiamy ligowe rozgrywki wysoką porażką z jednym z głównych faworytów do awansu. Start Nidzica okazał się drużyną dużo lepszą i w pełni zasłużenie wygrał to spotkanie 1-6. Nidziczanom gratulujemy, a my pracujemy i walczymy dalej! Jeszcze wiele meczów do rozegrania i punktów do zdobycia.

Zdjęcie tytułowe pochodzi z https://www.facebook.com/startnidzicaofficial. Możecie tam zobaczyć także inne zdjęcia z tego meczu.

MKS CUP 2024

W najbliższą niedzielę, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Działdowie odbędą się 2 turnieje piłkarskie dla najmłodszych zawodników.

W pierwszym turnieju o Puchar Starosty Działdowskiego wystąpi 8 drużyn w kategorii Żak (urodzeni w 2015 i młodsi). Zgodnie z wytycznymi PZPN rywalizacja w tej kategorii odbywa się bez klasyfikacji punktowej. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę dla najmłodszych zawodników. Pierwsze spotkania rozegrane zostaną od godz. 9.00.

Drugi z turniejów, o puchar Burmistrza miasta Działdowo rozpocznie się o godzinie 13.00. W nim także wystąpi 8 drużyn, jednak już w starszej kategorii wiekowej (urodzeni 2013 i młodsi). Orliki rywalizować już będą o punkty i końcowe zwycięstwo. Wszystkie wyniki i klasyfikacje na żywo będzie można śledzić na naszej stronie.

Zapraszamy wszystkich na Halę Sportową przy Szkole Podstawowej nr 2 w Działdowie. Naszym najmłodszym zawodnikom przyda się Wasze Wsparcie!

16. MKS DZIAŁDOWO - Start Nidzica (9.03.2024)

Wracamy do gry!

Już w najbliższą sobotę (9.03), po długich 118 dniach przerwy zimowej, MKS wznowi rozgrywki klasy okręgowej. Na działdowskim stadionie podejmować będziemy Start Nidzica.

MKS Start Nidzica to 3. drużyna naszej grupy, jednak do lidera traci zaledwie 1 punkt. W 15 meczach rundy jesiennej Start zdobył 34 punkty (11 zwycięstw, 1 remis i 3 porażki). Nidzicki MKS jest najskuteczniejszą drużyną w grupie, dotychczas zanotowali 54 trafienia. Za nidziczanami pierwszy mecz tej wiosny. W 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski pokonali Wałszę Pieniężno 2-0.

MKS Działdowo ukończył jesienne rozgrywki na 13. miejscu w tabeli. 4 zwycięstwa i 11 porażek pozwoliło uzbierać 12 punktów. Na ławce trenerskiej MKS-u zadebiutuje trener Maciej Wiśniewski, który solidnie przepracował okres przygotowawczy z naszymi zawodnikami. Za nimi 2 miesiące ciężkich treningów na hali, orlikach i pełnowymiarowych boiskach ze sztuczną nawierzchnią. Czas na oficjalny sprawdzian.

Serdecznie zapraszamy na sobotnie spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 14.30

Terminarz Klasy Okręgowej - Ogłoszenie

Terminarz Klasy Okręgowej

Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej opublikował oficjalny terminarz na rundę wiosenną. Rozgrywki wznawiamy już 9 marca na działdowskim stadionie!

Przypominamy także o meczu 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski:

Piąty mecz sparingowy. MKS Działdowo - Polonia Iłowo (2.03.2024)

Piąty mecz sparingowy

W sobotę (2.03) seniorzy MKS-u rozegrają ostatni mecz kontrolny. Na zakończenie okresu przygotowawczego zmierzą się z IV-ligową Polonią Iłowo.

GKS Polonia Iłowo to aktualnie 15. drużyna forBET IV Ligi. W 15 rozegranych jesienią spotkaniach zdobyła zaledwie 7 punktów (2 zwycięstwa, 1 remis, 12 porażek). Zimą Polania pozyskała Marcina Tomczaka, dobrze znanego działdowskim kibicom z gry w Starcie. Cycek na pewno pomoże drużynie z Iłowa w walce o utrzymanie.

Mecz rozegrany zostanie na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Mławie, planowany początek – godzina 12.00.

Będzie to ostatnie spotkanie sparingowe MKS-u przed wznowieniem rozgrywek Klasy Okręgowej. Już 9 marca rozpoczynamy rundę wiosenną, na działdowskim stadionie podejmować będziemy MKS Start Nidzica. Już wkrótce opublikujemy pełny terminarz na zbliżającą się rundę!

MKS Działdowo - Omulew Wielbark (24.02.24)

Czwarty mecz sparingowy

W najbliższą sobotę (24.02) drużyna seniorów MKS-u rozegra mecz kontrolny numer 5. Kolejnym przeciwnikiem będzie Omulew Wielbark.

GZPN Omulew Wielbark w sezonie 2023/24 występuje w grupie 3 A klasy. W 13 rozegranych jesienią spotkaniach Omulew odniósł 5 zwycięstw, 3 remisy i 5 porażek. Pozwoliło to na zdobycie 18 punktów i uplasowanie się na półmetku rozgrywek na 7 miejscu.

Mecz rozegrany zostanie na boisku ze sztuczną murawą przy stadionie w Nidzicy i rozpocznie się o godzinie 10.30.

Zapraszamy!

Trzeci mecz sparingowy. MKS Działdowo - GKS Grunwald Gierzwałd (17.02.24)

Trzeci mecz sparingowy

Kolejny mecz kontrolny seniorzy MKS-u rozegrają w Nidzicy (17.02). Tym razem naszym przeciwnikiem będzie A-klasowy GKS Grunwald.

GKS Grunwald Gierzwałd to nasz niedawny rywal z A-klasowych boisk. W obecnym sezonie zajmuje 13. miejsce w grupie 3. W 13 rozegranych jesienią spotkaniach GKS zdobył 10 punktów (2 zwycięstwa, 4 remisy i 7 porażek).

Mecz rozgrywany będzie na boisku ze sztuczną murawą przy stadionie w Nidzicy i rozpocznie się o godzinie 13.00.

Zapraszamy!

MKS Działdowo - Wieczfnianka Wieczfnia (10.02.2024)

Drugi mecz sparingowy

W sobotę (10.02.) seniorzy MKS Działdowo rozegrają kolejny mecz kontrolny. Tym razem zmierzą się z B-klasową Wieszfnianką Wieczfnia.

GLKS Wieczfnianka Wieszłfnia Kościelna jest aktualnym liderem mazowieckiej B klasy (grupa Ciechanów). Po rundzie jesiennej drużyna ta zgromadziła na swoim koncie 24 punkty w 11 meczach (8 zwycięstw, 0 remisów i 3 porażki).

W barwach Wieczfnianki występuje Kamil Molski, który w sezonach 2018/19 i 2019/20 bronił dostępu do naszej bramki. W barwach MKS-u wystąpił 31-krotnie.

Zapraszamy!

Orliki na turnieju w Szczytnie

W minioną sobotę (3.02.) nasi najmłodsi zawodnicy wzięli udział w turnieju GieKSa CUP 2024. W Szczytnie zmierzyło się 8 drużyn z rocznika 2013 i młodsi. Podopieczni trenera Darka Karskiego zajęli na nim 4. miejsce. Najlepszym zawodnikiem MKS-u wybrany został Franek Olczak. Gratulujemy!