Wygrana w Ulnowie! (10.06.2023)

Wygrana z Ulnowem!

W sobotę, 10 czerwca 2023 roku, seniorzy MKS Działdowo rozegrali ostatni mecz wyjazdowy w tym sezonie. Na boisku sportowym w Ulnowie mierzyli się z tamtejszym Orłem.

Nasi piłkarze już przed tygodniem zapewnili sobie mistrzostwo A klasy i awans do klasy okręgowej. W związku z tym, trener Piotr Figurski na ten mecz zabrał aż 15 młodzieżowców.

W podstawowym składzie zagrali:

Wygrana z Ulnowem. Skład MKSu (10.06.23)
Na ławce rezerwowych pozostali: Radzikowski, Banaś, Jackowski, Kowalkowski, Kruszyński, Pokropski, Zaremba.

1. Połowa:

Już w 9′ piłkarze MKSu stworzyli pierwszą groźną sytuację. Franek Brzeziński po odbiorze piłki obrońcy zagrał do Jakuba Kocieli. Ten uderzył z 16. metra, jednak minimalnie niecelnie. W 14′ po wznowieniu gry z autu, ponownie Brzeziński zagrywał piłkę w pole karne. Tym razem po długiej wrzutce do piłki doszedł Szymon Gawenda, lecz jego strzał głową obronił bramkarz. W 35′ z kolei, niefrasobliwość obrońcy Orła w polu karnym, wykorzystał Paweł Graszek. Odebrał mu piłkę i zagrał ją do Gawendy. Ten strzałem z lewej nogi umieścił piłkę w bramce, tuż przy słupku. Było 1-0 dla MKSu.

Już 2 minuty później mogliśmy podwyższyć prowadzenie. Zza pola karnego groźnie uderzył Kociela, jednak bramkarz z Ulnowa z trudem sparował piłkę. W 43′ dobrego dośrodkowania Gawendy nie wykorzystał Brzeziński. Jego strzał głową przeleciał nad bramką. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część meczu. Do przerwy prowadziliśmy w Ulnowie 1-0.

2. Połowa:

W drugiej połowie, zawodnicy MKSu także jako pierwsi zagrozili bramce rywali. W 48′ Krystian Jędraszek zagrał na skrzydło do Dominika Zaremby (w przerwie zmienił Krystiana Szczepańskiego). Ten wyprzedził obrońcę i wbiegł w pole karne. Jednak zamiast strzelać, niecelnie wyłożył piłkę Graszkowi, a tę złapał bramkarz.

W 50′ pierwszą groźną sytuację w meczu stworzyli z kolei zawodnicy Orła. Jeden z pomocników otrzymał piłkę na 20. metrze, ładnie się z nią obrócił i oddał groźny strzał. Filip Krystowczyk jednak obronił go i sparował piłkę na rzut rożny. Chwilę później zrobiło się jeszcze groźniej. Zawodnik z Ulnowa uderzał piłkę z narożnika pola karnego, a ta trafiła do naszej bramki. Sędzia główny nie uznał jednak bramki z powodu spalonego. Nadal było 1-0.

W 56′ doszło do małej kontrowersji. Po zagraniu Brzezińskiego, Kociela wbiegał w pole karne. Obrońca wślizgiem wybijał piłkę spod jego nóg. Sędzia liniowy zasygnalizował przewinienie w polu karnym. Jednak główny uznał, że interwencja była prawidłowa i nakazał wznowić grę z autu.

W 78′ po zagraniu piłki ręką przez zawodnika z Ulnowa na naszej połowie boiska, Hubert Madej wznawiał grę. Zrobił to na tyle niefortunnie, że piłka trafiła wprost pod nogi napastnika Orła. Ten tylko ją sobie poprawił i precyzyjnie przymierzył w światło bramki. Krystowczyk nie miał szans na obronę. Zrobiło się 1-1.

Nasi zawodnicy prawidłowo zareagowali na utratę bramki. Już po 3 minutach ponownie objęli prowadzenie. Po faulu w środku boiska, piłkę w pole karne zagrał Krystian Jędraszek. Na 5. metrze idealnie przyjął ją Sebastian Kłosowski i mocnym strzałem umieścił ją pod poprzeczką. Od 82′ prowadziliśmy zatem 2-1.

Od 88′ powinno być już 3-1 dla MKSu. Brzeziński odebrał piłkę obrońcy na 20 m. i wyszedł sam na sam z bramkarzem. Jednak jego sygnalizowany strzał z 11. metra golkiper gospodarzy sparował na rożny. Podopieczni Piotra Figurskiego dopięli jednak swego. Już w doliczonym czasie gry, po krótko rozegranym rzucie rożnym, piłkę posiadał Kłosowski. Z bardzo ostrego konta huknął jak z armaty. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i z impetem wpadła do bramki. Sędzi główny nie wznowił już gry i zakończył spotkanie.

Podsumowanie:

Wygrywamy ostatni mecz wyjazdowy w tym sezonie z Orłem Ulnowo 3-1. Tym samym, jako jedyna drużyna w grupie, nie poniesiemy żadnej wyjazdowej porażki w tej rundzie.

A już w najbliższą niedzielę GRAMY DLA HUBERTA!

Zawodnicy MKS-u Działdowo rozegrają ostatni mecz w sezonie 2022/2023. Mistrzowie klasy A zmierzą się na boisku z wiceliderem – Orłem Janowiec Kościelny. To będzie dla nas wyjątkowy dzień! Chcemy go zadedykować naszemu przyjacielowi, zawodnikowi drużyny młodzików MKS-u – Hubertowi Bodziany, który dzielnie walczy z rakiem mózgu. Więcej informacji na ten temat przeczytacie w poście na naszym facebooku. Koniecznie przeczytajcie i licznie przybądźcie na działdowski stadion.

MKS GRA DLA HUBERTA!!!