Mecz z KS Mroczno - początek

Wysoka wygrana w Mrocznie

W ostatnią sobotę (15.04.2023) nasi piłkarze rozegrali wyjazdowe spotkanie 17. kolejki A klasy. O kolejne 3 punkty pojechali walczyć do Mroczna z miejscowym KS-em.

MKS rozpoczął w składzie:

Skład MKS Działdowo w meczu z KS Mroczno (15.04.2023)

Na ławce rezerwowych usiedli: Krystowczyk, Jackowski, Brzeziński, Kalisz D., Zaremba, Kruszyński, Szczepański.

1. Połowa:

Pierwsza połowa spotkania z KS Mroczno nie należała do najmilszych dla oka. Pomimo idealnego stanu murawy, siąpiący deszcz i dość mocno wiejący wiatr, utrudniały grę obydwu stronom. Gospodarze spotkania ograniczyli się do uważnej gry w obronie i próbach wyprowadzania kontrataków. Nasi zawodnicy próbowali atakować bramkę rywali, jednak za każdym razem brakowało czegoś do szczęścia. Najgroźniejszą sytuację w tej części gry stworzył Przemek Kalisz, uderzając piłkę z rzutu wolnego. Bramkarz z Mroczna jednak skutecznie obronił piłkę kolanami. Po pierwszej połowie MKS remisował z KS Mroczno 0-0.

Wysoka wygrana w Mrocznie. Zdjęcie z meczu MKS Działdowo - KS Mroczno (Fot: D@rek Buczyński)
Fot: D@rek Buczyński

W przerwie spotkania, trener Figurski dokonał jednej zmiany. Miłosza Pokropskiego zmienił Dominik Zaremba.

2. Połowa:

W drugiej części spotkania, nasi piłkarze postanowili udowodnić, że zasłużenie zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Strzelanie bramek rozpoczęli w 52. minucie. Łukasz Szymański (pełniący w tym spotkaniu obowiązki kapitana), przejął piłkę w środku pola i popędził z nią w kierunku bramki. Minął kilku rywali i zagrał piłkę na 11 metr, do Łukasza Konica. Temu nie udało się opanować piłki. Zrobił to za to Przemek Kordalski i strzałem z woleja wpakował ją do bramki.

Wysoka wygrana w Mrocznie. Strzał Przemka Kordalskiego na 1-0 (Fot: D@rek Buczyński).
Fot: D@rek Buczyński

W 59. minucie na boisko wszedł Damian Kalisz, zmienił on Łukasza Konica. W 62. minucie groźny strzał z dystansu oddał Krystian Jędraszek. Pięć minut później prawym skrzydłem pomknął Szymon Banaś, dośrodkował piłkę na 18. metr, gdzie czekał Tomek Grądzki. Jego strzał wybronił jednak bramkarz. Po kolejnym rzucie rożnym, Jędraszek dośrodkował piłkę do Adriana Bąbalickiego. Ten nie zwykł marnować takich sytuacji i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Od 69. minuty prowadziliśmy zatem 2-0.

Wysoka wygrana w Mrocznie. Bomba na 2-0 (Fot: D@rek Buczyński).
Fot: D@rek Buczyński

Cztery minuty później, Kamilowi Kruszyńskiemu (w 65. minucie zastąpił Przemka Kordalskiego) w sytuacji sam na sam nie udało się pokonać bramkarza gospodarzy. Jednak w kolejnej akcji Dominik Zaremba idealnie obsłużył prostopadłym podaniem Damiana Kalisza. Ten zabawił się z obrońcą gości i nie dał żadnych szans bramkarzowi. Od 71. minuty było już 3-0.

Wysoka wygrana w Mrocznie. Damian Kalisz na 3-0. (Fot: D@rek Buczyński).
Fot: D@rek Buczyński

Zawodnicy MKS-u raz po raz nękali obrońców i bramkarza rywali. Na zakończenie spotkania, w 3. minucie doliczonego czasu gry, kolejnego gola strzelił Damian Kalisz. Ponownie z rzutu rożnego dośrodkowywał Jędraszek, ponownie Bomba strzelał głową, jednak tym razem bramkarz odbił piłkę. Odbił ją jednak wprost pod nogi Damiana. Nasz najlepszy strzelec nie mógł tego zmarnować. Ustrzelił dublet i zakończył spotkanie z wynikiem 4-0 dla Działdowa.

Podsumowanie:

Po dość przeciętnej pierwszej i wyśmienitej drugiej połowie, wysoko wygrywamy to spotkanie. KS Mroczno – MKS Działdowo 0-4.

Kolejny mecz już za tydzień. W sobotę 22 kwietnia, na działdowskim stadionie podejmować będziemy UKS Żak Jamielnik. Początek spotkania o godzinie 16:00.

Pełną fotorelację z tego spotkania możecie obejrzeć na naszym facebooku. Pan Darek Buczyński po raz kolejny uchwycił wszystko na zdjęciach – Wielkie DZIĘKI!!!