Obóz przygotowawczy 2024

Obóz przygotowawczy za nami

Od 29 lipca do 3 sierpnia zawodnicy MKS-u Działdowo brali udział w obozie dochodzeniowym, który odbywał się na obiektach działdowskiego MOSiR-u.

Zawodnicy trenowali dwa razy dziennie pod okiem trenerów Macieja Wiśniewskiego oraz Cezarego Kawczyńskiego. Mimo dużego obciążenia treningowego, piłkarze zagrali również w tym czasie dwa mecze – jeden sparingowy z KS Mroczno (wygrana 9:2) oraz pucharowy z Jordanem Kazanice (wygrana 6:2).

Warto zaznaczyć, że w przerwach między treningami zawodnicy mieli zapewnione obiady w Bowling Strike & Restauracja. Ponadto w ramach obozu zakupiony został niezbędny sprzęt sportowy oraz napoje i suplementy.

Za nami tydzień mam nadzieję skutecznej pracy. Wykonaliśmy łącznie 11 treningów w 6 dni. Jak na poziom amatorski to bardzo dużo. Sobota to mecz o stawkę w WPP i pewna wygrana. Cieszy bardzo duża świadomość u zawodników, co przełożyło się na dużą frekwencję na treningach – pierwszy trening 80%, drugi trening 95%. Pomimo nakładających się z dnia na dzień obciążeń, w WPP pokazaliśmy swoją dominację pod każdym względem, co cieszy. Było też sporo błędów, ale wiemy gdzie one są i będziemy je korygować. Wraz z trenerem chciałem podziękować zarządowi za wszystkie udogodnienia z których korzystaliśmy w tym tygodniu, by móc zrealizować swoje zadania w 99%. Przed nami nowy etap, 2-tygodniowy okres przedstartowy. W czwartek gramy w Olsztynie z Warmią. Założony plan odbudowy struktur się sprawdza, więc idziemy dalej tą drogą. Chłopacy czerpią radochę z treningów, co za tym idzie swojego rozwoju i rozwoju drużyny – powiedział po zakończeniu obozu trener Maciej Wiśniewski.

Organizacja obozu była możliwa dzięki środkom, które nasz klub pozyskał z Gminy-Miasto Działdowo. Serdecznie dziękujemy panu burmistrzowi Grzegorz Mrowiński oraz pani pełnomocnik Jolancie Działak! Dziękujemy również MOSiR Działdowo za udostępnienie obiektów, a także Bowline Strike & Restauracja za pyszne posiłki! Duże podziękowania i brawa dla naszego sztabu trenerskiego i zawodników, którzy solidnie przepracowali ten okres!