Rozpoczynamy rozgrywki ligowe. Vel Dąbrówno - MKS DZIAŁDOWO (17.08.24)

Rozpoczynamy rozgrywki ligowe

Już w najbliższą sobotę (17.08) MKS rozegra pierwszy ligowy mecz w sezonie 2024/25. Na początek A-klasowych zmagań nasi piłkarze udadzą się do pobliskiego Dąbrówna.

GKS Vel Dąbrówno to 12. drużyna poprzedniego sezonu A klasy. Utrzymanie na tym poziomie rozgrywkowym Vel wywalczył w barażach, pokonując po serii rzutów karnych Zalew Frombork. W sezonie 2023/24, w rozegranych 26 spotkaniach, drużyna z Dąbrówna zdobyła 25 punktów (7 zwycięstwa, 4 remisy, 15 porażek). Rozgrywki zakończyła z bilansem bramkowym 56-77.

MKS wraca do rozgrywek na poziomie A klasy, po nieudanej przygodzie w klasie okręgowej. Nasz debiutancki sezon na tym poziome zakończyliśmy na 14. miejscu, minimalnie przegrywając walkę o miejsce barażowe. W poprzednim sezonie rozegraliśmy 30 ligowych spotkań (7 zwycięstw, 2 remisy, 21 porażek), w których zdobyliśmy 45, a straciliśmy 82 bramki.

Przed podopiecznymi Macieja Wiśniewskiego nowy sezon i nowe wyzwania. Optymistyczne jest to, że cała kadra (z wyjątkiem Piotrka Zajdzińskiego – wypożyczenie do Wkry Żuromin) pozostaje do dyspozycji trenera. Do drużyny dołączyli Kacper Bartkowski (środkowy obrońca, poprzednio Wel Lidzbark), Damian Zieliński (bramkarz, ostatnio Iskra Narzym, występował w MKS-ie od kwietnia 2019 r. do czerwca 2021 r.), Hubert Madej (środkowy obrońca, powrót po rocznej przerwie, w klubie od 2020 r.), Michał Dunajski (napastnik, występował w MKS-ie wiosną sezonu 2021/22).

Będzie to 4. potyczka tych drużyn. Poza nieszczęśliwie przegranym pierwszym spotkaniem (0-1), w pozostałych dwóch MKS był zdecydowanie lepszą drużyną (wygrane 6-2 i 2-0). Sobotni mecz odbędzie się na malowniczo położonym boisku piłkarskim w Dąbrównie. Początek meczu w sobotę, 17 sierpnia o godzinie 16.30.