MKS Działdowo - UKS Mały Jeziorak Iława

6. kolejka w Działdowie

Już w sobotę, 17 września, o godzinie 16:00 na stadionie w Działdowie rozlegnie się pierwszy gwizdek sędziego, rozpoczynający mecz 6. kolejki A Klasy pomiędzy MKS Działdowo a UKS Mały Jeziorak Iława.

Będzie to pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami w historii. Mały Jeziorak jest beniaminkiem w A Klasie. W poprzednim sezonie piłkarze z Iławy wygrali grupę IV Klasy B, wyprzedzając drużynę Żak Jamielnik (3-1 dla MKSu w poprzedniej kolejce), zdobywając 45 punktów w 18 meczach (14 zwycięstw, 3 remisy, 1 remis), bilans bramkowy 73-14.

W obecnym sezonie, drużyna Małego Jezioraka nie spisuje się już tak wyśmienicie. Aktualnie zamyka tabelę grupy IV A Klasy z bilansem 5 porażek w 5 meczach. Do tej pory piłkarze z Iławy polegli w meczach z drużynami z Frednowy (aktualnie 7. miejsce w tabeli), Lidzbarka (6.), Ząbrowa (4.), Ulnowa (13.) oraz Janowca Kościelnego (2.). Zdobyli zaledwie 2 brami, tracąc 15.

Piłkarze MKSu Działdowo natomiast, kontynuują swoją zwycięską serię spotkań w tym sezonie. Jak do tej pory nikomu nie udało się nawet zbliżyć piłkarsko do naszej drużyny, odnieśliśmy 5 zwycięstw w 5 kolejkach. Ponadto nasi chłopacy ustrzelili 29 bramek (z czego 20 na własnym boisku!), stracili 6.

Wszystko wskazuje na to, że kibice którzy przybędą na stadion, nie będą się nudzić. Nasi piłkarze zadbają o dobrze spędzone sobotnie popołudnie. A WY okażcie im wsparcie i doping.

Serdecznie zapraszamy!!!