GKS Kozłowo - MKS Działdowo

Po 3 punkty do Kozłowa.

W sobotę, 24 września 2022 roku, drużyna MKS Działdowo uda się na wyjazd do pobliskiego Kozłowa. Tam o godzinie 16:00 rozpocznie się spotkanie 7. kolejki grupy IV A Klasy pomiędzy naszą drużyną i tamtejszym KS Gmina Kozłowo.

Z drużyną z Kozłowa do tej pory mierzyliśmy się już 7-krotnie. Pierwsze spotkanie rozegraliśmy w 2018 roku, kiedy to po przegranym konkursie rzutów karnych odpadliśmy z rozgrywek Wojewódzkiego Pucharu Polski. W kolejny sezonie, ponownie w Pucharze, pokonaliśmy już zespól z Kozłowa 4-2. Bilans ligowych potyczek pomiędzy drużynami z Działdowa i Kozłowa wypada korzystniej dla naszej drużyny i wynosi 4-1. W zdobytych bramkach prowadzimy 13-6. Należy jednak pamiętać, że tą jedyną porażkę ponieśliśmy na boisku rywala.

W poprzednim sezonie KS Gmina Kozłowo zajęła 8. miejsce w grupie IV A Klasy. W 26 rozegranych kolejkach zdobyli 30 punktów (9 zwycięstw, 3 remisy, 14 porażek), uzyskując bilans bramkowy 53-59. W sezonie obecnym bezkompromisowa drużyna z Kozłowa zajmuje 7 miejsce z 9 punktami na koncie (3 zwycięstwa, 0 remisów, 3 porażki) i bilansem bramek 17-13. Za Kozłowianinami ciężki wyjazd do Janowca Kościelnego, gdzie w ostatniej kolejce ulegli tamtejszemu Orłowi 1-3.

Drużyna MKSu ma za sobą passę 6 zwycięstw w 6 kolejkach rozegranych w tym sezonie. Liderujemy grupie IV A Klasy z imponującym bilansem bramkowym 37-7. Nasi piłkarze w poprzedniej kolejce rozgromili piłkarzy z UKS Młody Jeziorak Iława 8-1.

Trzymamy kciuki za naszych piłkarzy i czekamy na kolejne 3 punkty!