W nowy sezon z przytupem!

Mecz pierwszej kolejki A Klasy w sezonie 2022/2023 miał rozpocząć się w sobotę o 16.00. Ale dzięki m.in. Burmistrzowi Miasta Działdowo tak na prawdę rozpoczął się w piątkowy wieczór, kiedy na dużej scenie, tłumnie zebrani uczestnicy obchodów “urodzin miasta” zgotowali gorące przyjęcie Naszej drużyny.

299418641_561713382411135_4601448940188128198_n

Nasza drużyna nie pozostała dłużna i równie gorąco podziękowała, za tę prezentację licznie zgromadzonym kibicom, na boisku. Już w 12′ Kapitan MKSu otworzył strzelnicę na Stadionie Miejskim w Działdowie. Zawodnik drużyny gości zagrał ręką w polu karnym piłkę, która zmierzała do bramki. Sędzia gwizdnął wapno i wyrzucił zawodnika gości z boiska. Damian Kalisz wykorzystał 11 bez mrugnięcia okiem, było 1:0.

Dzięki Starostwie Powiatowemu, meczowi pierwszej kolejki, połączonej z obchodami urodzin Działdowa, towarzyszyła kiełbasa z grilla, chleb ze smalcem oraz napoje.

Zgromadzeni kibice nie pozostawali głodni zarówno gastronomicznie, jak i piłkarsko. Zaledwie po kolejnych 5 minutach gry, ze zgromadzoną publicznością, przywitał się nowy nabytek Klubu – Adrian Zasadzki.

Zarówno na trybunach, jak i na boisku Święto Piłki Nożnej trwało nadal. Piłkarskie atrakcje zapewniali w 28′ Krystian Jędraszek, 42′ Jakub Kociela. Po pierwszych 45 minutach MKS wygrywał z Avistą 4:0.

W przerwie meczu każdy mógł nabrać sił korzystając z bufetu, a dla najmłodszych kibiców naszej drużyny przeprowadzone zostały konkursy żonglerki oraz rzutów karnych.

Po przerwie, podobnie jak w pierwszej połowie, strzelanie rozpoczął nasz Kapitan. W 53 minucie gry Damian Kalisz umieścił piłkę w siatce, było 5:0 dla Działdowa. Kolejne bramki dorzucili w 63′ Adrian Bąbalicki, w 73′ Franek Brzeziński, w 82′ Hubert Madej, w 88′ i 90′ Robert Malulu.

Mecz zakończył się wynikiem 10:0 dla naszej drużyny! To było piorunujące otwarcie nowego sezonu.