Szczegóły

Data Czas Liga Sezon
2022-08-24 17:00 Wojewódzki Puchar Polski 2022/2023

Podsumowanie

Z 15 minutowym opóźnieniem (z powodu późnego przyjazdu gości) rozpoczął się środowy mecz I rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym MKS Działdowo podejmował Polonię Pasłęk.

Nasza drużyna rozpoczęła w składzie:

– bramka – Ł. Radzikowski,

– obrona – Sz. Banaś, H. Madej, A. Bąbalicki, A. Zadadzki,

– pomoc – P. Kalisz, K. Krudzyński, O. Pieckowski, Ł. Szymański, M. Pokropski

– atak – R. Malulu

Na ławce usiedli: J. Pieckowski, K. Jędraszek, K. Jackowski, P. Kordalski, J. Kociela, R. Rząp, F. Brzeziński.

Już po pierwszym kwadransie powinniśmy wygrywać w tym meczu. Najpierw Robert Malulu nieczysto trafił piłkę głową, następnie nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Zemściło się to w 16 minucie meczu, w której po kontrataku bramkę dla Polonii zdobył Hubert Konczewski. Kolejną bramkę, także po szybkiej kontrze, drużyna z Pasłęka zdobyła w 28 minucie. Z najbliższej odległości naszego bramkarza pokonał Patryk Wieliczko. Tuż przed przerwą kontrowersyjną decyzję podjął sędzia główny spotkania – Suchocki, który nie odgwizdał rzutu karnego po kontakcie Malulu z obrońcą przeciwników.  Pomimo prowadzenia gry, do przerwy MKS przegrywał więc z Polonią 0-2.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, długimi okresami nasza drużyna utrzymywała się przy piłce. Po strzale z dystansu (i błędzie bramkarza) nadzieję w serca kibiców wlał Oskar Pieckowski. Od 60. minuty przegrywaliśmy już tylko 1-2. Nasi piłkarze z jeszcze większą determinacją i zaangażowaniem próbowali atakować rywali. Niestety ponownie zostaliśmy za to ukarani. Najpierw w 68 minucie Paweł Kamiński, a minutę później Patryk Wieliczko skutecznie wykańczali kontrataki gości. Było zatem 1-4.

Pomimo bardzo niekorzystnego wyniku, zawodnicy MKSu do końca walczyli o jak najlepszy wynik. W 87 minucie meczu, po indywidualnej akcji Przemka Kordalskiego, sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Adrian Bąbalicki, który pełnił rolę kapitana w tym spotkaniu. Pomimo dalszego naporu nie udało się strzelić więcej bramek.

Mecz zakończył się wynikiem 4-2 dla Polonii Pasłęk i to drużyna gości awansowała do dalszej fazy rozgrywek. MKS Działdowo niestety odpadł z Wojewódzkiego Pucharu Polski pomimo nie najgorszej gry.

Nasi piłkarze okazję do poprawienia humoru kibicom będą mieli już w najbliższą niedzielę, 28 sierpnia 2022 roku. O godzinie 15:00 wybiegną na boisko w Dąbrównie, gdzie w ramach 3. kolejki A Klasy spróbują pokonać miejscowy Vel. Zapraszamy zatem do pobliskiego Dąbrówna.